Reklama

TK Maxx wspiera płockie organizacje charytatywne

Opublikowano: śr, 2 gru 2020 15:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Płockie Stowarzyszenie „Odzyskać Więzi” i Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka” otrzymały wsparcie finansowe od Fundacji TK Maxx i Homesense. Jednorazowa dotacja została przekazana organizacjom działającym na rzecz dzieci niepełnosprawnych i dotkniętych autyzmem.

 

Płockie Stowarzyszenie „Odzyskać Więzi” i Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka” otrzymały wsparcie finansowe od Fundacji TK Maxx i Homesense. Jednorazowa dotacja została przekazana organizacjom działającym na rzecz dzieci niepełnosprawnych i dotkniętych autyzmem.

Fundacja TK Maxx i Homesense od ponad 5 lat pomaga wybranym organizacjom charytatywnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a od 2019 roku działa również w Polsce. W ramach tegorocznych działań wsparcie finansowe trafi m.in. do dwóch organizacji charytatywnych z Płocka i okolic: Stowarzyszenia „Odzyskać Więzi” obejmującego terapią dzieci z autyzmem oraz do ogólnopolskiej Fundacji Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym Agnieszka, która pomaga dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom budując pod Płockiem Grodziskową Osadę Radości. Zaangażowanie Fundacji TK Maxx jest możliwe dzięki pracownikom TK Maxx, którzy, znając potrzeby regionalnych organizacji charytatywnych, zgłaszają wybrane organizacje do otrzymania pomocy w ramach Funduszu na rzecz społeczności lokalnych o nazwie Community Fund.

Informacja o przyznaniu dotacji pieniężnej dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi” była dla nas olbrzymią niespodzianką, którą przyjęliśmy z wielką radością i wzruszeniem. Zostaliśmy wybrani spośród tak wielu organizacji. Nasze Stowarzyszenie już od 16 lat realizuje swoją misję, którą jest kompleksowa terapia skierowana do dzieci i młodzieży z zaburzeniami spektrum autyzmu. Obecnie pod naszymi "skrzydłami" znajduje się 120 podopiecznych. Na wsparcie mogą liczyć także ich rodziny. Często borykamy się z problemami finansowymi, dlatego ważna jest dla nas każda złotówka. Otrzymana kwota zostanie przeznaczona na potrzeby naszych podopiecznych. Z głębi serca składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za ten szlachetny gest, który jest wyrazem empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom niepełnosprawnym. – mówi Renata Szpilkowska-Lorenc, przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem "Odzyskać Więzi"

Dzięki inicjatywie Magdaleny Kinalskiej, która od 1,5 roku pełni funkcję team leadera w płockim sklepie TK Maxx, pomoc trafiła także do Fundacji „Agnieszka”, wspierającej dzieci niepełnosprawne i ich rodziny poprzez animaloterapię.

Z ogromną przyjemnością wspieram organizacje charytatywne, które pomagają osobom niepełnosprawnym, prowadząc terapię z udziałem zwierząt. Dlatego, gdy zobaczyłam, że Fundacja „Agnieszka” właśnie w taki sposób pomaga swoim podopiecznym, od razu wpadłam na pomysł zgłoszenia tej organizacji do programu Community Fund. Cieszę się bardzo, że moje zgłoszenie okazało się skutecznie i że Fundacja otrzyma dotację – komentuje Magdalena Kinalska.

TK Maxx od lat angażuje się w pomoc lokalnym społecznościom – od 2014 roku marka jest strategicznym partnerem programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, który od lat pomaga dzieciom kształtować poczucie własnej wartości i rozwijać ich mocne strony, tak by mogły z sukcesem realizować swoje marzenia. TK Maxx wspiera również Polski Czerwony Krzyż w walce ze skutkami Covid-19, a także regularnie pomaga lokalnym organizacjom charytatywnym. Natomiast w ramach programu Community Fund w tym roku pomoc ma trafić do ponad 150 regionalnych organizacji w całej Polsce. Łączna kwota przekazanego dofinansowania w ramach Funduszu ma wynieść aż 387 500 zł.

O TK Maxx:

TK Maxx to sieć sklepów, oferująca szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek – wszystko w cenach do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Koncepcja firmy opiera się na unikatowym modelu off-price, który polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów po okazyjnych cenach.

W odróżnieniu od innych sklepów, które zaopatrują się w dostawy kilka razy do roku, TK Maxx uzupełnia asortyment aż kilka razy w tygodniu. Dzieje się to za sprawą kupców, którzy codziennie dokonują zakupu najwyższej jakości produktów z aktualnych kolekcji projektantów na całym świecie. Tylko niewielki procent nabywanych artykułów pochodzi z minionych kolekcji. TK Maxx jest własnością spółki TJX Europe, a spółką macierzystą jest TJX Companies, Inc. Więcej informacji o TK Maxx: www.tkmaxx.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE