Teatr Dramatyczny w Płocku – jakie spektakle dla całej rodziny warto obejrzeć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Teatr Dramatyczny w Płocku – jakie spektakle dla całej rodziny warto obejrzeć? - Zdjęcie główne

Teatr Dramatyczny w Płocku – jakie spektakle dla całej rodziny warto obejrzeć?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Miłość do teatru bardzo często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Nie ma w tym nic dziwnego. Na deskach teatrów wystawiane są zarówno spektakle dla dorosłych, jak i dla dzieci. W ten sposób można spędzić rodzinny weekend czy wybrać się na romantyczną randkę w teatrze. Podpowiadamy, na jakie spektakle warto się wybrać wiosną 2022 roku.

Teatr dramatyczny w Płocku

Ciekawe spektakle wystawia w Płocku teatr dramatyczny. Mieści się on w centrum miasta i przygotowuje od sześciu do ośmiu premier w sezonie. Dyrektor naczelny Zygmunt Marek Mokrowiecki zatrudnia wielu znamienitych aktorów, których z pewnością warto zobaczyć. Są to między innymi tacy aktorzy, jak: Piotr Bała, Krzysztof Bień, Henryk Jóźwiak, Szymon Kołodziejczyk, Sylwia Krawiec, Dorota Cempura, Magdalena Bogdan, Hanna Zientara-Mokrowiecka, Grażyna Zielińska. Dyrektor artystyczny dba o różnorodność i wysoki poziom wystawianych spektakli. Na deskach teatru dramatycznego można obejrzeć wiele spektakli dla dorosłych, jak i małoletnich widzów.

Spektakle dla dorosłych

Żona potrzebna od zaraz (Edward Taylor).

Garść informacji:

·         Przekład: Elżbieta Woźniak

·         Reżyseria i opracowanie muzyczne: Stefan Friedmann

·         Scenografia: Jacek Maria Hohensee

·         Kostiumy: Ewa Gdowiok

·         Choreografia: Małgorzata Fijałkowska

·         Muzyka: Stefan Friedmann

·         Premiera: 8 stycznia 2022

·         Czas trwania spektaklu: 120 minut

Przygotowana przez Teatr Dramatyczny m komedia to idealna propozycja na spędzenie wieczoru we dwoje albo w większym gronie przyjaciół. Gdy okazuje się, że zaproszony na kolację szef jest tradycjonalistą i ceni sobie stabilizację w życiu rodzinnym (z powodów formalnych i religijnych), pracownik bezwzględnie musi znaleźć sobie żonę. Kandydatek jest wprawdzie kilka, ale czy któraś z nich podoła zadaniu? Atutem spektaklu są świetne dialogi i humor sytuacyjny.

 

Berek, czyli upiór w moherze (Marcin Szczygielski)

Garść informacji:

·         Reżyseria: Andrzej Chichłowski

·         Scenografia: Dorota Cempura

·         Opracowanie muzyczne: Piotr Tobota

·         Instalacje video: Robert Liberek

·         Lektorzy TV: Joanna Kędzierska, Marek Mokrowiecki

·         Praktyka scenograficzna: Julia Wojciechowska

·         Premiera: 4 listopada 2016

·         Czas trwania spektaklu: 90 minut

Jest to sztuka dla wszystkich widzów, którzy poszukują czegoś, co naprawdę poruszy ich serca i umysły, a także nie da o sobie zapomnieć. Fabuła spektaklu daje do myślenia i pozwala skonfrontować się ze wciąż żywymi w społeczeństwie stereotypami. Rzecz dzieje się na jednym z typowym polskich blokowisk. W jednym bloku żyją obok siebie starsza kobieta, postrzegana jako stereotypowy „moher” oraz poszukujący miłości gej w średnim wieku, oskarżany przez starszą panią o demoralizację i zepsucie. Nienawiść między nimi jest widoczna na pierwszy rzut oka. Czy przerwie ją seria nieoczekiwanych zdarzeń? Warto przekonać się o tym samemu.

Sztuka bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Niespodziewany powrót (spektakl gościnny)

Garść informacji:

·         Autor: Serge Kribus

·         Przekład: Bożena Puchalska

·         Fotografia: Grażyna Gudejko

·         Obsada: Daniel Olbrychski, Tomasz Karolak

W kwietniu na deskach Teatru dramatycznego zostanie wystawiony spektakl gościnny z wyborną obsadą – w rolę ojca i syna wcielą się doskonale znani widowni aktorzy Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak. Liczne wątki splatają się ze sobą, pokazując skomplikowaną relację ojca i syna. Tłem dla tych rozterek są przygotowania ojca-aktora do roli króla Leara. Doskonały humor i dialogi zapewnią wspaniałą rozrywkę. Z pewnością warto znaleźć w swoim terminarzu miejsce na ten spektakl.

Spektakle dla dzieci

 

Pan Tom buduje dom (Stefan Themerson)

Garść informacji:

·         Reżyseria: Mariusz Pogonowski

·         (Remake spektaklu zrealizowanego w Stowarzyszeniu Teatr Per Se przez Mariusza Pogonowskiego, Annę Kaźmierowską i Joannę Stanowską)

·         Muzyka: Krzysztof Misiak

·         Premiera: 6 grudnia 2021

·         Czas trwania spektaklu: 50 minut

Dla widzów od lat 3 teatr przygotował znakomity spektakl – sztuka łączy w sobie teatr lalek, przedmiotu oraz cieni. Minimalistyczna scenografia (dwie drabiny, skrzynia i deska) sprawia, że maluchy i starsze dzieci łatwo skupią się na akcji i fabule przedstawienia. Trójka przyjaciół postanawia zbudować dom, wykorzystując przy tym różne przydatne wynalazki. Pokazuje także jak ważna jest przyjaźń i współpraca – na budowie i nie tylko. Warto wspomnieć, że spektakl został wyróżniony w XX Edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

 

Królewna Śnieżka wg braci Grimm (Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin)

Garść informacji:

·         Muzyka i piosenki Franka Churchilla z filmu Walta Disneya „Królewna Śnieżka”

·         Reżyseria: Karol Suszka

·         Scenografia: Marian Fiszer

·         Choreografia: Bogdan Jędrzejak

·         Teksty piosenek: Marian Hemar

·         Premiera: 21 listopada 2002 r.

·         Czas trwania spektaklu: 100 minut

Klasyczna odsłona znanej baśni w interpretacji grupy płockich aktorów to doskonała propozycja na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Spektakl zachwyci dzieci, a dorosłych przeniesie w magiczny świat wspomnień z dzieciństwa. Swego rodzaju wisienką na torcie są znakomite utwory z animowanego filmu Walta Disneya.

Jak zatem widać – repertuar obejmuje wiele znakomitych przedstawień, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze spektakle nie są zarezerwowane tylko dla Krakowa czy Warszawy. Wystawiane w Warszawie i Krakowie sztuki są prezentowane gościnnie również w innych miastach, dlatego warto śledzić repertuar, ale i wybierać wystawiane lokalnie spektakle. Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza małych i dużych widzów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE