Reklama

Straciłeś bliską osobę w wypadku? Poznaj tajniki prawa i uzyskaj godne odszkodowanie

Opublikowano:
Autor:

Straciłeś bliską osobę w wypadku? Poznaj tajniki prawa i uzyskaj godne odszkodowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Codziennie słyszysz w telewizji, bądź radio o wypadkach drogowych ale przechodzisz koło tego obojętnie. W końcu każdy z nas ma tendencje do uważania się za nieśmiertelnego, którego wypadek nie dotknie. Brutalna prawda jest zupełnie inna. Zgodnie ze statystykami prowadzonymi przez policję w Polsce jest zarejestrowanych około 30 milionów samochodów osobowych oraz ciężarowych. Dane podają, że w 2020 roku doszło do prawie 24 tysięcy wypadków na polskich drogach z czego ofiar śmiertelnych było prawie 3 tysiące. Niestety czasami wystarczy szybkie spojrzenie na telefon, aby doszło do tak nieszczęśliwego wypadku. Sytuacja jest o o tyle ciężka jeśli poszkodowanym była bliska nam osoba. A co jeżeli była ofiarą śmiertelną?

Świadczenie pieniężne za wypadek śmiertelny. Dowiedz się kiedy możesz się o nie starać

 

Śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym to cios prosto w serce dla wszystkich członków rodziny. Wiadomość o tak tragicznym zdarzeniu odbija się bolesnym piętnem na całym naszym życiu. Choć emocje będą utrzymywać się przez bardzo długi czas to istnieje kilka przepisów prawnych, których celem jest dostarczenie finansowej rekompensaty za poniesioną szkodę. Aby móc się starać o świadczenie pieniężne za wypadek śmiertelny muszą zostać spełnione trzy warunki:

                    śmierć musiała nastąpić w wyniku wypadku lub innego czynu niedozwolonego,

                    zmarły nie jest sprawcą wypadku,

                    od zaistniałej sytuacji nie minęły 3 lata lub 20, jeżeli skutkiem wypadku było dopuszczenie się przestępstwa.

Przyznawane świadczenia pieniężne za wypadek śmiertelny obejmuje m.in. zadośćuczynienie, odszkodowanie, rentę oraz zwrot kosztów związanych z pogrzebem.

 

Czynniki wpływające na wysokość przyznanego odszkodowania powypadkowego

 

Nie ma ściśle określonych kwot, które są przyznawane jako odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wyniku wypadku. Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i wysokość przyznanego świadczenia zależy od wielu czynników. Na kwotę odszkodowania ma wpływ sytuacja osoby poszkodowanej, wiek oraz dochody zmarłego, czy również możliwość przyczynienia się zmarłego do nieszczęśliwego zdarzenia.  Na stronie Kancelarii Codex  https://codex.org.pl/odszkodowania/odszkodowanie-po-wypadku-powypadkowe/ zapoznaj się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi uzyskiwania odszkodowania powypadkowego. Zdarzają się sytuacje kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają znacznie niższą kwotę świadczenia. W takich przypadkach pomoc profesjonalistów jest konieczna. Już od 10 lat zajmują się negocjacjami skierowanymi na skuteczne dochodzenie wysokich kwot odszkodowania. Dodatkowo pracownicy kancelarii dołożą wszelkich starań, aby sprawę zakończyć jak najszybciej. Nie męcz się z samodzielnym rozwiązywaniem problemów, oddaj się w ręce specjalistów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE