Reklama

Stellar lumen i Stellar- czym się różnią

Opublikowano:
Autor:

Stellar lumen i Stellar- czym się różnią - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości

W tym roku przewidywania cenowe stellar lumen wydają się nie pokrywać z rzeczywistością. Rynek kryptowalut wciąż traci, a wraz z nim spada cena XLM. Czy to oznacza koniec stellara?

 Zacznijmy od podstaw sieci Stellar i jej kryptowaluty lumen. Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Od czasu premiery w 2009 roku, wiele monet poszło w jego ślady. Liczni deweloperzy chcieli ulepszyć potencjał bitcoina. Niektórzy poszli o krok dalej, tworząc swoją własną cyfrową monetę. Ripple (XRP) był jedną z nich. Jed McCaleb i jego inni współpracownicy byli właścicielami firmy Ripplepay. Potem McCaleb odszedł od Ripple. Doprowadziło to do stworzenia przez niego blockchaina Stellar pod firmą OpenChain. Tymczasem Ripplepay skrócił swoją nazwę do Ripple.

 Stellar i Ripple mają jednak ten sam cel. Chcą, aby bankowość stała się łatwiejsza. Konkretnie, Stellar ma na celu tokenizację walut fiat. Innymi słowy, zamienia zwykłe pieniądze w cyfrowe tokeny. Można by pomyśleć, że to nic wielkiego. W końcu w dzisiejszych czasach często kupujemy online. Jednak dzięki temu płatności transgraniczne stają się łatwiejsze. Fizyczne pieniądze, które za nimi stoją, nie muszą opuszczać banku. Zaoszczędzisz sobie kłopotów związanych z kontaktami z instytucjami finansowymi. Co więcej, to pomaga ludziom kupować i sprzedawać rzeczy z innych krajów. Nie będziesz musiał zarządzać kursami wymiany walut.

Stellar Lumens (XLM)

System Stellar może wydawać się zbyt wygodny. Ktoś mógłby zredukować go do zwykłej bazy danych. Dlatego właśnie Stellar stworzył lumeny lub XLM, które służą jako token użytkowy dla Stellara. Każdy użytkownik musi posiadać 1 token XLM. Wszystkie transakcje będą kosztować minimum 0.00001 lumenów. Jest to wystarczająco duża kwota, aby powstrzymać złe zachowanie w sieci Stellar. Jednak opłata lumenowa jest na tyle mała, że pozostaje przyjazna dla każdego.

 Lumeny dają również pewność, że sieć nie ma uprzedzeń do niektórych walut. W rezultacie kryptowaluta ta opiera się skutkom czynników, które zwykle wpływają na pieniądz fiat. Co więcej, ma ona jeszcze jedno pozytywne zastosowanie, którego twórcy Lumenów nie zamierzali. Dzięki niej giełdy stały się jeszcze wygodniejsze. Każdy musi mieć XLM, więc może go użyć do transferu niepłynnych aktywów.

 Możesz wydobywać większość kryptowalut, ale nie lumeny. Istnieje 100 miliardów monet XLM, a wszystkie są "wstępnie wydobyte". Pięć lat po premierze, sieć zwiększa podaż o 1% każdego roku.

Stellar- możliwości

Przedsiębiorstwa i narody dostrzegają potencjał tokenizacji. Dlatego też obecnie można było zaobserwować jej zastosowanie w wielu dziedzinach. Stellar jest jedną z kryptowalut, które mogłyby się na tym rozwinąć.

 W dniu 22 czerwca cena XLM wynosiła około 0,2485$. Prognozy dotyczące ceny Stellar przewidują, że może ona dalej spadać. Kiedy patrzysz na niektóre prognozy cenowe stellar lumen, często usłyszysz o analizie technicznej.

 Obecny kryzys może utrzymywać XLM w dole. Co więcej, liczne altcoiny działają podobnie do stellara. Oto niektóre z kryptowalut, które ułatwiają transakcje:

       Cardano (ADA);

       Dash (DASH);

       NEO (NEO);

       Polygon (MATIC).

 Optymiści mogą jednak nadal mieć rację. Być może krach wkrótce się zakończy. Ceny kryptowalut są znane z tego, że zmieniają się często i nagle.

 Dlatego właśnie powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o rynku kryptowalut przed rozpoczęciem inwestycji. Zrozumieć pojęcia takie jak wolumen obrotu i kapitalizacja rynku oraz zobaczyć, jak ceny zmieniają się w krótkim i długim terminie oraz znać aktualny stellar kurs. W ten sposób będziesz mógł samodzielnie ocenić rynek. Nadal jednak słuchaj porad inwestycyjnych.

Przyszłość stellar lumens

To może nie być dobra inwestycja w tym roku. Możesz wybrać lepsze kryptowaluty, które działają podobnie do XLM. Również ostatni krach kryptowalutowy może jeszcze bardziej pociągnąć cenę w dół.

 Być może zobaczymy, jak cena XLM poszybuje w górę w przyszłości. W końcu wiele firm już z niego korzysta, jak na przykład IBM. Jego obecny projekt World Wire działa na sieci Stellar.

 Podobnie jak większość kryptowalut, zakup Stellara może uczynić cię bogatym w przyszłości. Ma on długoterminowe zastosowania, które mogą podnieść jego cenę. Pamiętaj, że inwestowanie we wszystko wiąże się z ryzykiem, nawet w monety XLM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE