Reklama

PrestaShop – jak to działa i dlaczego warto budować sklepy w tym systemie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PrestaShop – jak to działa i dlaczego warto budować sklepy w tym systemie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Obecnie na rynku wyróżniamy wiele różnych metod projektowania, kodowania oraz wdrażania sklepów internetowych na rynek. Wszelkie działalności w branży e-commerce muszą przede wszystkim dostosowywać się do szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej. Z tego względu korzystanie z innowacyjnego, otwartego oprogramowania do budowania stron sklepów online od podstaw jest świetnym pomysłem. Sprawdź, jak najszybciej zbudować funkcjonalny sklep internetowy!

Jeśli zastanawiasz się, w czym tkwi gwarancja sukcesu sklepu internetowego – odpowiedzią na tę kwestię jest oprogramowanie PrestaShop. To innowacyjny skrypt pozwalający na prowadzenie i budowanie sklepów internetowych. Bardzo dobrze rozbudowana społeczność tego oprogramowania przełożyła się na ogólnodostępność funkcjonalnych wtyczek do stron sklepów internetowych.

Dlaczego warto korzystać z PrestaShop? Wady i zalety

Innowacyjny skrypt PrestaShop to system, który ma naprawdę wiele zalet, szczególnie jeśli chodzi o prowadzenia oraz zarządzanie sklepami internetowymi. Najistotniejsze zalety, to:

 

  • wygodna administracja sklepem – intuicyjny interfejs i prostota panelu administracyjnego to kwestie, które docenią przede wszystkim osoby stawiające swoje pierwsze kroki w branży e-commerce,
  • duża społeczność korzystająca z oprogramowania – to przekłada się na stały rozwój skryptu,
  • prosta instalacja i modyfikacja – PrestaShop działa na podstawie gotowych szablonów, które znacznie ułatwiają pracę, a w razie potrzeby możesz zastosować modyfikację projektu zgodnie ze swoimi potrzebami,
  • funkcjonalność i wydajność – śmiało można powiedzieć, że PrestaShop ma naprawdę wiele funkcjonalności, które konkurują z innymi popularnymi rozwiązaniami dla sklepów internetowych, jak np. Magento.
 

Oczywiście każde rozwiązanie związane z budowaniem, prowadzeniem oraz zarządzaniem ma także swoje wady. Najistotniejsze to:

 

  • spore ilości poprawek oprogramowania, które należy niwelować w celu zachowania płynności działania sklepu,
  • wiele funkcjonalności jest dodatkowo płatnych, co pojawia się także
    u konkurencyjnych rozwiązań,
  • pewne ograniczenia w zakresie skalowalności, co uniemożliwia dynamiczne rozbudowywanie sklepu internetowego w przypadku naprawdę dużych projektów.

Kto powinien zdecydować się na PrestaShop?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w branży e-commerce i chcesz uruchomić świeży oraz funkcjonalny sklep internetowy, koniecznie skorzystaj z PrestaShop. Jeśli jednak planujesz naprawdę obszerny projekt i jednocześnie chcesz mieć możliwość dalszego rozwoju
– zastanów się nad wykorzystaniem innych rozwiązań lub nawiąż współpracę
z profesjonalistami w zakresie tworzenia i zarządzania sklepami online.

 

Zbierając wszystkie informacje na temat PrestaShop w całość, warto mieć na uwadze fakt, iż każde otwarte oprogramowanie ma swoje wady, jak i zalety. Jeśli jesteś w stanie zgodzić się na pewne kompromisy – prawdopodobnie będziesz w 100% zadowolony z funkcjonalnego sklepu www stworzonego na podstawie tego skryptu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE