Reklama

Pozycjonowanie stron w Google

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pozycjonowanie stron w Google - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Coraz większa rywalizacja w internecie powoduje, że nie jest łatwo przebić się np. ze swoim blogiem albo prowadzonym sklepem online. Aby to było możliwe, nie można zapominać o skutecznym pozycjonowaniu stron. Dlaczego ten temat jest tak istotny? Jak wybrać fachowców od pozycjonowania? Ile trzeba czekać na wycenę tej usługi i jak długo to trwa w praktyce?

Dlaczego warto potraktować ten temat bardzo poważnie?

Rozpoczęliśmy dzisiejszy artykuł od serii pytań. Niestety, w głowach osób mających własne strony internetowe, blogi, czy sklepy online nie brakuje rozmaitych wątpliwości. Wielu zainteresowanych tymi zagadnieniami zastanawia się, czy pozycjonowanie stron w Google to konieczna usługa, w którą istotnie trzeba zainwestować. Tak naprawdę niestety nie ma innego wyjścia. Załóżmy, że dana osoba od niedawna prowadzi swój sklep internetowy. Sprzedaje naprawdę dobry, porządny asortyment. Dokłada wszelkich starań, by jakość usług była na najwyższym możliwym poziomie. To jednak jest niewystarczające, by liczyć na odpowiednie zyski z tytułu prowadzonej działalności. Wszak bardzo ważne jest samo dotarcie ze swoimi usługami do potencjalnych Klientów. Obecnie rywalizacja w branży jest coraz większa. I nie należy spodziewać się, by ten trend miał ulec odwróceniu. Wprost przeciwnie. Dlatego profesjonalnie wykonane pozycjonowanie stron w Google ma tak kolosalne znaczenie. Odpowiednio realizowane działania SEO (skrót pochodzi od angielskich wyrazów search engine optimization) typu Off-site i On-Site to opcja pozwalająca na zwiększenie widoczności danej strony w organicznych wynikach Google. Innymi słowy, Klient wpisując konkretne frazy kluczowe szybko dostrzeże adres Twojego sklepu internetowego. A wtedy jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z jego usług. Jeśli zaś będziesz np. na siódmej stronie, to masz małe szanse na to, że ktoś kupi sprzedawany przez Ciebie na co dzień asortyment. Tego zagadnienia nie wolno zatem lekceważyć.

Jak wybrać fachowców od pozycjonowania stron w Google?

Niektórzy próbują samodzielnie pozycjonować swoje strony. Niestety, to nie jest takie proste. Przeczytanie kilku artykułów, czy zobaczenie paru filmików na platformie YouTube to stanowczo za mało, by można było liczyć na dobre efekty. Aby pozycjonowanie stron w Google przyniosło pożądane rezultaty, trzeba posiadać wysokie kwalifikacje oraz mieć doświadczenie. Dobrze byłoby na bieżąco poprawiać swoje umiejętności w tym zakresie. Przed osobami zajmującymi się na co dzień pozycjonowaniem praktycznie co rok stają coraz to większe wyzwania. Nie można zatem na pewno spoczywać na laurach. Warto zdecydować się na profesjonalne podmioty mające spory staż na rynku i wielu zadowolonych Klientów. Trzeba zwracać uwagę na to, co konkretnie jest oferowane. Nowoczesne firmy zapewniają m.in. darmową analizę danej sytuacji. Wystarczy tylko wypełnić formularz i dokładnie uzupełnić niezbędne pola. Na tej podstawie eksperci stwierdzą, jak mogą Ci pomóc w praktyce stosując specjalistyczną wiedzę z zakresu SEO, a także nowoczesne technologie internetowe. Co jeszcze zapewniają topowe, rekomendowane podmioty od tego zagadnienia? Jest to m.in. umowa na czas nieokreślony. Tak samo, jak pakiet bez limitu fraz. Jest to zaś bardzo istotna kwestia. Nie inaczej jest z raportowaniem podejmowanych działań i osiąganych rezultatów. Klienci zatem na bieżąco wiedzą, co dokładnie dzieje się z ich stronami internetowymi. Fachowcy przyjmują na początku odpowiednią strategię działania, która jest (w razie konieczności) stosownie modyfikowana. Tak, by w końcowym rozrachunku można było liczyć na dobre efekty.

Ile trzeba czekać na wycenę pozycjonowania?

Chcesz dowiedzieć się, ile to wszystko może kosztować w praktyce? Tak jak wspominaliśmy, profesjonalne firmy oferujące pozycjonowanie stron w Google oferują bezpłatną analizę. Na szczęście nie musisz szczególnie uzbrajać się w cierpliwość. Zazwyczaj bowiem eksperci dokonują bezpłatnej analizy w ciągu zaledwie jednego dnia. Tylko czasami ten okres może ulec wydłużeniu. Dzieje się tak, gdy analiza danego przypadku wymaga głębszych rozważań (opierających się m.in. na sprawdzeniu sytuacji na rynkach zagranicznych, czy nietypowych gałęziach działalności gospodarczej itp.). W takim położeniu trzeba poczekać kilka dni dłużej na przedstawienie wyceny.

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od danego przypadku. Np. zupełnie nowe strony trzeba dłużej pozycjonować, by uzyskać pierwsze zadowalające efekty (w porównaniu z podmiotami, które mają wypracowaną markę i są już obecne od pewnego czasu w sieci). Spore znaczenie ma też m.in. konkurencja w danej branży. Inna sprawa dotyczy tego, że pozycjonowanie to tak naprawdę proces ciągły. Należy bowiem permanentnie pracować nad tym, by pozycja danej strony była odpowiednio wysoka (pod kątem wyszukiwania konkretnych fraz). Pamiętaj, że konkurencja nie śpi! Dodatkowo Google regularnie zmienia algorytm i cały czas go ulepsza, co też należy mieć na uwadze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE