Reklama

Pozowanie do zdjęć ślubnych – fotograf ślubny radzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Już samo pozowanie do zdjęć ślubnych może wydawać się lekko irytujące, ogólna wiedza o tym, jak do nich pozować ślubnych może jednak okazać się bardzo przydatna młodym parom. Państwo młodzi mają już wystarczająco dużo stresu i spraw do przemyślenia w dniu ślubu – i jeszcze do tego ma dojść pozowanie do zdjęć ślubnych?

Poniżej przedstawionych jest kilka porad, które pomogą młodej parze wyglądać lepiej na ślubnych zdjęciach. Warto podkreślić, że sztuczka w pozowaniu do zdjęć ślubnych polega na tym, że w zasadzie nie powinno się do nich pozować. Dziwne, nieprawdaż? Cyfrowa era pozwala w obecnych czasach robić nieograniczoną ilość zdjęć. Oznacza, to, że między tak zwanymi ujęciami pozowanymi można uchwycić wiele pięknych chwil w sposób naturalny

Pozowanie do zdjęć - wskazówki
Częsty problem podczas zdjęciowej sesji ślubnej jest następujący – państwo młodzi kończą naturalny moment pozowania zbyt szybko. Przez większość trwania sesji ślubnej młode pary uśmiechają się wzorowo, a potem często przypominają sobie, że patrzy na nich fotograf ślubny. I nagle przestają to robić, aby upewnić się, że znajdują się we właściwej pozycji. Jeśli młoda para nie wygląda w obiektywie odpowiednio, to profesjonalny fotograf ślubny powinien o tym natychmiast ich poinformować.

Trzymajcie ręce przy sobie
Jedno z częstych pytań młodej pary: „W jaki sposób powinniśmy trzymać ręce?” Pomimo tego, iż naturalne zachowanie jest niezbędne w trakcie fotografii ślubnej, istnieją pewne zalecenia dotyczące umieszczania ramion czy rąk. Jednakże znowu wszystko sprowadza się do bycia rozluźnionym i zrelaksowanym. Nie należy przyciskać rąk do ciała. Jeśli panna młoda chce trzymać swój bukiet w ręku, powinna mieć opuszczone ramiona. Silnie wciśnięcie łokci w ciało sprawia, iż ramiona nie wyglądają atrakcyjnie. W przypadku zdjęć ślubnych grupowych, zaleca się trzymanie ramion stosunkowo nisko, wokół talii. Dzięki temu ubrania nie wyglądają na zdjęciach na rozciągnięte.

Bądźcie naturalni i uśmiechnięci!
Szczere zdjęcia, które oddają osobowość młodej pary, to najlepsze zdjęcia. Jednakże tworzenie takich naturalnych pozycji, takich jak śmiech w ogrodzie lub chichotanie przy zachodzie słońca, może często wydawać się trudne. Warto wtedy spojrzeć partnerowi prosto w oczy przez dłuższą chwilę. Nie ma szans, aby przez ten czas przynajmniej jedna z osób nie wybuchła śmiechem. Inny sposób to wyszeptanie jakiegoś sekretu na ucho. Ten sposób również powinien zadziałać znakomicie.

Błędy w pozie ślubnej, których należy unikać
Większość błędów w pozowaniu ślubnym polega na tym, że młoda para zachowuje się sztywno i nienaturalnie. Dlatego dobry fotograf ślubny powinien doradzić młodej parze aby udawała, że jego tam nie ma. Dobry fotograf ślubny powinien pozostać niezauważony.

Pozowanie podczas sesji ślubnej – jak robić to naturalnie?

Pocałunek z zamkniętymi oczami
Całowanie z otwartymi oczami nie jest naturalne, ale często pary ze stresu przyjmują ten styl w dniu swojego ślubu. Profesjonalny fotograf ślubny, wykonujący zdjęcia ślubne, powinien o tym przypomnieć, jednakże w razie czego, pamiętaj – całuj się naturalnie.

Nie spiesz się
Ślubne sesje zdjęciowe podczas spacerów mogą wyglądać przepięknie, zarówno indywidualnie dla par jak i większej imprezy ślubnej. Jednakże należy pamiętać, aby spacerować wolno. Pamiętaj, spacer to nie jest wyścig.


Dbaj o estetykę
Większość profesjonalnych fotografów ślubnych jest co do tego zgodna. Każdy oczekuje czystych i mięsistych pocałunków, takie najlepiej wyjdą na zdjęciu. Nie wciskaj partnerowi nosa, jeśli czujesz, zbyt mocny nacisk na swojej twarzy to prawdopodobnie jedna ze stron to robi.


Nie przesadzaj z ćwiczeniem pozowania do zdjęć
Panny młode często próbują udoskonalić swój uśmiech przed ślubem, jednakże fotografowie ślubni, zalecają spędzenie tego czasu w jakimś innym miejscu, sprzyjającym rozluźnieniu i relaksacji. Nie warto ćwiczyć uśmiechu, bo wtedy człowiek się nad tym zastanawia zbyt silnie i znika ta poszukiwana w obiektywie naturalność.

Mów otwarcie.
Jeśli cnie czujesz się pewna lub masz swój ulubiony profil twarzy, powiedz o tym swojemu fotografowi ślubnemu. Gdy obie strony są zadowolone i bardziej otwarte, efekt końcowy zdjęciowej sesji ślubnej będzie lepszy.


Artykuł powstał przy współpracy z FreyaLove Photo - Fotograf Ślubny Warszawa.
Więcej informacja na temat fotografii ślubnej znajdziesz na na www.freyalovephoto.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE