reklama
reklama

Podkład nawilżający do cery suchej – jaki wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podkład nawilżający do cery suchej – jaki wybrać? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościCera sucha bywa wrażliwa i kłopotliwa. Mocniej widać na niej zmarszczki. Jest mało elastyczna i sprężysta, za to wyraźnie matowa i szorstka w dotyku, poszarzała i napięta. Często szpeci też widocznymi suchymi skórkami, zwłaszcza na nosie. To problematyczne w trakcie makijażu. Jakiego podkładu używać, żeby dodatkowo nie podkreślić mankamentów skóry odwodnionej? Podpowiadamy
reklama

W rozwianiu wątpliwości pomagają nam specjaliści z drogerii MAKEUP.

Dobry podkład nawilżający – czyli jaki?

reklama

Podkład do cery suchej powinien stanowić absolutne przeciwieństwo podkładów matujących, lekkich i beztłuszczowych, ponieważ te jeszcze bardziej pogłębiłyby problem. Skóra pozbawiona odpowiedniego poziomu nawilżenia potrzebuje formuł gęstszych i bogatszych, najlepiej ze składnikami działającymi na zasadzie pielęgnującego serum.

Odpowiedź na pytanie, jaki podkład do cery suchej wybrać, jest w gruncie rzeczy prosta. Fluid idealny musi mieć dwie główne cechy: nawilżać i rozświetlać. Dobrze więc, aby zawierał składniki z grupy humektantów, lipidów, emolientów i ceramidów, ale i drobinki efektownie odbijające światło, wizualnie odmładzające twarz.

reklama

Co ważne, efekt glow jest modny już od kilku sezonów i niezwykle pożądany. Nie zawsze łatwo uzyskać go za pomocą pielęgnacji, szczególnie w przypadku skóry mocno odwodnionej. Dlatego podkład rozświetlający sprawdzi się tu doskonale.

reklama

Ale, uwaga! Szukaj fluidów na bazie olejków – chyba że Twoja cera jest idealnie gładka. W przeciwnym razie taka formuła jeszcze bardziej podkreśli wszelkie niedoskonałości, np. rozszerzone pory.

Dobry produkt ma odżywczą kremową konsystencję. Świetnie spisują się też preparaty w płynie, które aplikuje się kroplomierzem.

reklama

Podkład do cery suchej – pożądane składniki aktywne

W przypadku skóry słabo radzącej sobie z uciekającym poziomem wilgoci fluid, który jedynie maskuje zaczerwienienia grubą warstwą pigmentu, nie sprawdzi się. Już po krótkim czasie zacznie osadzać się w zmarszczkach i załamaniach twarzy, tworząc nieestetyczny efekt – wizażyści nazywają go ciastkowaniem. Właśnie dlatego wysokojakościowy podkład powinien w głównej mierze pielęgnować.

Które substancje są korzystne dla cery przesuszonej?

  • Kwas hialuronowy – ujędrnia, wygładza, zmniejsza widoczność zmarszczek, minimalizuje niedoskonałości i rozświetla.
       

  • Masło shea – nawilża, natłuszcza, regeneruje.
       

  • Lipidy i emolienty – zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody.
       

  • Witamina C – wspomaga promienność skóry i rozświetla bez rezultatu niezdrowego błyszczenia się.
       

  • Witamina E – odmładza, uelastycznia.
       

  • Aloes – zmiękcza, łagodzi podrażnienia.

  • Dobry podkład nawilżający – kryjący?

    Efekt maski to już od dawna przeżytek. Odłóż podkłady bardzo mocno kryjące, tzw. sceniczne, wyłącznie na specjalne okazje. Unikaj też nadmiernego pudrowania cery suchej, bo to postarza i sprawia, że wszelkie skórki i zadziorki jeszcze wyraźniej się odznaczają. Zamiast tego leciutko oprósz wyłącznie strefę T pudrem mineralnym.

    Swoją drogą minerałów warto szukać też w składzie podkładu nawilżającego.

    Za jeden z lepszych podkładów naturalnie kryjących uznawany jest obecnie L’Oréal True Match (https://makeup.pl/brand/24165-29123/). Ma formułę z 80% kompleksu nawilżającego z kwasem hialuronowym, który zapewnia komfort aż na 24 godziny, a po dwóch tygodniach realnie wpływa na poprawę kondycji cery suchej. Dodatkowo zawiera aż sześć pigmentów dopasowujących się do odcienia skóry.

     

    reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama
    reklama