Reklama

Płock – odbiór techniczny mieszkania

Opublikowano:
Autor:

Płock – odbiór techniczny mieszkania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Odbiór techniczny mieszkania to jeden z ostatnich etapów na drodze do zamieszkania w nowym, wymarzonym miejscu. Warto odpowiednio przygotować się do tego procesu, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie jest wykończone zgodnie ze standardami i nie posiada błędów.

Odbiór techniczny mieszkania przydatne narzędzia

Jeśli zdecydujemy się na dokonanie odbioru technicznego samodzielnie, zabierzmy ze sobą kilka niezbędnych narzędzi, które pomogą nam zweryfikować czy mieszkanie nie posiada wad.

  • Na samym początku przygotujmy prospekt informacyjny, rzut i plan mieszkania, który otrzymaliśmy przy podpisaniu umowy deweloperskiej. Na podstawie planu mieszkania możemy zweryfikować prawidłowe rozmieszczenie gniazd elektrycznych, włączników światła, punktów świetlnych, rozmieszczenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych, a także powierzchni i wymiarów poszczególnych pomieszczeń. Prospekt informacyjny z kolei zawiera szczegóły dotyczące szczegółów wykończenia stanu deweloperskiego mieszkania. Znajdą się w nim m.in. informacje dotyczące materiałów użytych do budowy, atestów, czy standardu prac wykończeniowych.
  • Podstawowym narzędziem pomocnym podczas odbioru technicznego mieszkania jest dwumetrowa poziomica, która pomoże nam w sprawdzeniu, czy ściany i podłogi są równe i nie posiadają zniekształceń.
  • Do weryfikacji czy na styku dwóch powierzchni występuje kąt prosty, posłuży nam kątownik.
  • Miara i dalmierz laserowy to narzędzia niezbędne do weryfikacji długości ścian, wysokości pomieszczenia, czy obliczenia powierzchni mieszkania.
  • Na odbiór nieruchomości warto zabrać ze sobą również notes oraz aparat fotograficzny bądź telefon wykonujący dobrej jakości zdjęcia w celu zanotowania i sfotografowania ewentualnych błędów i niejasności.

Ściany i podłogi

Podczas odbioru technicznego mieszkania musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Pierwszym z nich są ściany, musimy zweryfikować czy są równe, nie posiadają ewentualnych wybrzuszeń, zawilgoceń, pęknięć oraz czy między sąsiednimi powierzchniami są zachowane kąty proste. Podobnie ma się sytuacja z podłogami, weryfikujemy czy posadzka jest równo wylana, czy nie występują na niej pęknięcia.

Drzwi i okna

Kolejnym ważnym punktem jest sprawdzenie stolarki okiennej i drzwiowej oraz weryfikacja otworów drzwiowych. Na samym początku sprawdźmy, czy drzwi i okna otwierają się prawidłowo. Następnie sprawdźmy, czy na drzwiach wejściowych i oknach nie ma rys i uszkodzeń mechanicznych. Jeśli w umowie deweloper zagwarantował nam drzwi antywłamaniowe, zweryfikujmy certyfikat i kartę gwarancyjną produktu.

Grzejniki

Następnym krokiem będzie weryfikacja grzejników. Sprawdźmy, czy zostały zamontowane zgodnie z projektem, czy nie posiadają zarysowań, wgnieceń lub śladów korozji, a także czy są mocno zamocowane.

Instalacje

Następnym krokiem jest sprawdzenie rozmieszczenia i liczby gniazd elektrycznych, włączników i punktów świetlnych, które powinny zgadzać się z projektem. Na sam koniec sprawdźmy również, czy w mieszkaniu zostały wykonane zgodnie z projektem wszystkie dopływy i odprowadzenia wody.

Jeżeli chcecie mieć pewność, że mieszkanie jest pozbawione wad i zgodne z projektem i normami, warto do pomocy wynająć wykwalifikowanych fachowców. Doświadczeni inżynierowie pomogą odebrać nowe mieszkania, sprawdź ofertę nowych mieszkań na https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-plock/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy