Reklama

Owijarka do palet

Opublikowano:
Autor:

Owijarka do palet - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ważnym etapem procesu produkcji jest pakowanie, do którego zalicza się również paletyzajcę. W celu jej zautomatyzowania wykorzystywane są owijarki do palet, które przyspieszają cały proces. Jak działa owijarka do palet? Jakie rodzaje urządzeń są dostępne w sprzedaży? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest i jak działa owijarka do palet?

Owijarka do palet nazywana również owijarką stretch to wyspecjalizowane urządzenie, które umożliwia szybkie i dokładne zabezpieczenie towaru przeznaczonego do magazynowania lub transportu. Wart również podkreślić, że owijarki to maszyny, które osiągają znakomitą rozciągliwość folii do pakowania, co umożliwia zużycie nawet czterokrotnie mniejszej ilości folii niż w przypadku ręcznego foliowania. Owijarki wyposażone są w regulowane głowice, co umożliwia dostosowanie ich wysokości do konkretnego ładunku. W sprzedaży dostępne są zarówno modele automatyczne, jak i półautomatyczne, a jedną z ich najważniejszych zalet, jest fakt, że mogą pracować nawet przez 24 godziny na dobę.

Rodzaje owijarek do palet

Jak już wspomniano tego w sprzedaży dostępne są różne rodzaje owijarek, a najczęściej stosowane są urządzenia pionowe. Można wyróżnić wśród nich m.in.:

  • owijarki stołowe, w przypadku których paleta kręci na obrotowej podstawie, a wydajność waha się w granicach 20 palet na godzinę. Przykładem może być Noxon Freesby LP 212;
  • owijarki ramieniowe, w przypadku których paleta stoi nieruchomo, a ramię z folią obraca się wokół niej. Wydajność tego typu urządzeń to nawet 100 palet na godzinę, a przykładem może być EvoPac Kepler SP.

Oprócz nich dostępne są również owijarki automatyczne, które można wpiąć w linię produkcyjną, a także owijarki samojezdne. 

Zalety wykorzystania owijarek w procesie paletyzacji

Paletyzacja może przebiegać ręcznie, jednak jest to mało efektywne oraz wymagające fizycznie. Rozwiązaniem tego problemu są owijarki, których stosowanie ma wiele zalet. Zalicza się do nich m.in.:

- powtarzalność pakowania i zabezpieczania towaru na palecie - maszyna zawsze działa w ten sam sposób;

- zwiększenia jakości pakowania towarów do wysyłki - owijarka zawija paletę znacznie dokładniej;

- odciążenie pracowników w procesie paletyzacji - ręczna paletyzacja jest wymagająca dla kręgosłupa;

- zwiększenie bezpieczeństwa pracowników magazynu - zastosowanie owijarek zmniejsza ilość wypadków, do których dochodzi na magazynie;

- optymalizację kosztów paletyzacji, dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia folii stretch - owijarka zużywa jej nawet 4 razy mniej niż człowiek;

- zwiększenie wydajności procesu paletyzacji - owijarka pracuje znacznie szybciej niż człowiek oraz może to robić bez przerwy.

Gdzie kupić owijarki do palet?

Chcąc kupić dobrej jakości owijarkę do palet należy odpowiednio dobrać dostawcę sprzętu, który posiada nie tylko wysokiej klasy urządzenia, ale oferuje również skuteczny serwis. Przykładem może być nasza firma, czyli generalny dystrybutor owijarek EvoPack oraz Noxon. Są one produkowane w Europie, a ich producentem jest Aetna Group, czyli właściciel największej na świecie fabryki owijarek. Sam sprzęt jest prosty w obsłudze oraz bardzo wytrzymały, ponieważ do jego budowy wykorzystywane są najmocniejsze podzespoły. Jako jego dystrybutor wiem o nim wszystko, a klientowi oferujemy wysokiej jakości support, który obejmuje nawet zdalne ustawianie owijarek podczas rozmowy telefonicznej. Naszym atutem jest również skuteczny serwis, ponieważ 99% wyjazdów do klienta kończy się naprawą maszyny. Większość części zamiennych posiadamy na stanie, w związku z czym czas naprawy jest naprawdę błyskawiczny.Warto również podkreślić, że owijarki różnego typu są stale dostępne w magazynie, co sprawia, że czas realizacji zamówienia to zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych.

Podsumowując należy stwierdzić, że owijarki do palet to urządzenia, które nie tylko przyspieszają proces paletyzacji, ale również zwiększają jego efektywność oraz jakość. Oczywiście ważny jest odpowiedni wybór urządzenia, które będzie odpowiadało potrzebom danego przedsiębiorstwa, w związku z czym warto skorzystać z oferowanego przez nas doradztwa w tym zakresie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy