Reklama

Reklama

Outsourcing IT - czym jest i czy jest opłacalny

Opublikowano:
Autor:

Outsourcing IT - czym jest i czy jest opłacalny - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Outsourcing staje się w ostatnich latach coraz popularniejszy. Nic w tym dziwnego, wykorzystywany jest praktycznie we wszystkich dziedzinach biznesu. Prowadząc firmę, nie jesteśmy w stanie opanować samodzielnie wszystkich składowych jej działania. Marketing, księgowość, informatyka… nikt nie jest na tyle wszechstronny, aby znać się na tym wszystkim a zatrudniając każdego specjalistę na etat, robimy sobie pod górkę już na starcie. Pieniądze wydawane na wypłaty pożerałyby nasz budżet. Dlatego najczęściej przedsiębiorcy decydują się na zlecanie odpowiednich usług specjalistą z zewnątrz. Istnieją przeróżne rodzaje outsourcingu, my skupimy się na tym, co nas interesuje najbardziej, czyli na outsourcingu IT. Czym zatem jest i dlaczego zapotrzebowanie na specjalistów stale rośnie?

Reklama

 

Czym jest outsourcing IT?

Istnieje wiele definicji na temat tego czym jest outsourcing IT, wszystko się sprowadza tak naprawdę do jednego. Outsourcing IT polega na zlecaniu firmom zewnętrznym danych usług specjalistycznych, które realizowane będą dla naszej firmy. Rozwiązanie to jest z reguły efektywniejsze i tańsze, niż zatrudnianie w swojej firmie odpowiednich specjalistów. Nic więc dziwnego, że outsourcing IT cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Rozwiązanie to jest szczególne popularne wśród małych oraz dopiero rozwijających się przedsiębiorstw. Niezależnie od branży i rozmiarów firmy, outsourcing IT jest świetnym narzędziem do osiągania odpowiednich korzyści. To wielka szansa na szybki i zdecydowany rozwój przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu IT?

Wraz z rozwojem technologicznym w obecnych czasach, obsługa informatyczna jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdej firmy, nikogo nie powinno to dziwić. Od usług informatycznych zależy cała infrastruktura firmy oraz organizacja pracy dla naszych pracowników. Wiąże się z tym także przedstawienie oferty naszej firmy na stronie internetowej oraz kontakt z klientami. Trudno sobie wyobrazić działanie jakiejkolwiek firmy bez obsługi informatycznej. Rosnąca świadomość korzyści, jakie płyną z outsourcingu sprawiają, że ten rodzaj usług staje się coraz popularniejszy. Mamy możliwość wyboru konkretnej firmy, która oferuje usługi odpowiednie dla naszej firmy, plusem jest to, że posiadamy ciągłą kontrolę nad tym. Szacuje się, że obecnie ponad połowa wszystkich firm korzysta z usług outsourcingu IT. Patrząc na korzyści, jakie możemy osiągać, nikogo nie powinny dziwić takie statystyki. Pozwala to na redukcję kosztów oraz czasu. Nie musimy tracić cennego czasu na szkolenia zatrudnionych pracowników.

Jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Decyzja nawiązania współpracy z firmą zewnętrzną oferującą outsourcing IT, wiąże się z pozyskaniem partnera biznesowego, któremu musimy zaufać. Współpraca bowiem możliwa będzie tylko wtedy, gdy powierzymy zewnętrznym specjalistom dostęp do technologii, poufnych danych oraz realizacji kluczowych zadań. Zakończenie takich działań może mieć dwa scenariusze, albo odniesiemy świetlany sukces albo współpraca może się zakończyć porażką dla naszej firmy. Nie tak łatwo powierzyć w obce ręce nasze bazy danych oraz informacje o klientach. Dlatego ważne, aby przed rozpoczęciem współpracy sprawdzić doświadczenie, kwalifikacje oraz referencje na temat pracujących tam specjalistów. Pozytywne opinie niewątpliwie ułatwią nam decyzję, kolejnym aspektem będą pozyskane przez pracowników certyfikaty. Jeżeli wśród informacji, które znajdziemy, będą widnieć same pozytywy to warto zainteresować się współpracą.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy