Reklama

Reklama

Otwieramy zakład fryzjerski - o jakich akcesoriach warto pamiętać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Otwieramy zakład fryzjerski - o jakich akcesoriach warto pamiętać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Otwieranie własnego zakładu fryzjerskiego z pewnością generuje duże emocje. Wynajęcie budynku, zatrudnienie pracowników i zakup odpowiednich sprzętów oraz niezbędnych urządzeń to tylko część obowiązków o jakie musi zatroszczyć się przyszły właściciel takiego biznesu. O jakich akcesoriach nie należy zapomnieć w takim przypadku? Podpowiadamy.

Reklama

Akcesoria podstawowe

Przy zakupach akcesoriów należących do podstawowej kategorii należy szczególnie zwrócić uwagę na ich trwałość i niezawodność. Najlepiej więc wybierać markowe, sprawdzone produkty, które posiadają dobre rekomendacje użytkowników. Do takich artykułów należą wszelkie akcesoria do zwykłego strzyżenia, a więc mowa tutaj o nożyczkach, maszynkach, trymerach i brzytwach. W podstawowym wyposażeniu nie może także zabraknąć sprzętów do farbowania i modelowania. Żaden zakład fryzjerski nie może się obyć bez takich urządzeń, tym bardziej na początku jego funkcjonowania, gdy jeszcze nie znamy gustów klientów. Mowa tu przede wszystkim o sprzętach elektronicznych takich jak na przykład suszarki do włosów i prostownice. Potrzebne są też różnorodne grzebienie, klipsy, spinki i szczotki. Warto szczególnie zatrzymać się przy wyborze tych ostatnich. W zależności od rodzaju włosów u klienta sprawdzi się nieco inny rodzaj szczotki, a sięgnięcie po niewłaściwą może spowodować więcej szkody niż pożytku.

 

Akcesoria pomocnicze

Każdy z pracowników zakładu fryzjerskiego powinien dysponować odpowiednim strojem do pracy. Warto więc pomyśleć już na początku o tym, aby w miarę potrzeb każdy z nich miał dostęp do fartuchów. Fryzjer musi bardzo dbać o czystość i taki element garderoby z pewnością pomoże mu radzić sobie z trudnymi do uniknięcia sytuacjami w których dochodzi do powstawania zabrudzeń. Mowa tutaj nie tylko o włosach, ale o szkodliwym na ubranie działaniu różnych preparatów. Pracownik w zakładzie powinien mieć wszystkie ważne narzędzia pod ręką, więc warto pomyśleć o pasach i różnego rodzajach etui. Doskonałym pomysłem są także kabury fryzjerskie, które pozwalają na wygodne przechowywanie różnych akcesoriów.

 

Po zakończonej pracy należy zbadać o czystość i dezynfekcję. Trzeba więc upewnić się, że w pomieszczeniu znajdują się miotły i mniejsze miotełki oraz wygodny w użytku odkurzacz, który nie robi dużo hałasu. Płyny do dezynfekcji rąk i narzędzi muszą koniecznie znaleźć się w widocznym miejscu. Należy też uczulić pracowników, aby sprzątali dokładnie miejsce po ostatnim kliencie. W ten sposób bez większego trudu będzie można zadbać o czystość w pomieszczeniu.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE