Reklama

O czym pamiętać wybierając bramy wjazdowe?

Opublikowano:
Autor:

O czym pamiętać wybierając bramy wjazdowe? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dzięki bramom wjazdowym możliwe jest przedostawanie się autem na nieruchomość oraz poza nią. Jest to zatem jeden z najważniejszych elementów kompletnego ogrodzenia działki. Z tym że wariantów tego rozwiązania jest sporo. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając bramy wjazdowe? Oto kilka najważniejszych wskazówek!

 

Bramy wjazdowe - lokalizacja

Mogłoby się wydawać, że lokalizacja bramy wjazdowej to zawsze sprawa oczywista. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej naprzeciwko wjazdu do garażu. Taka lokalizacja nie zawsze jest możliwa. Kwestia ta zależy tak naprawdę od rozmiarów działki, projektu domu, a także przygotowanych wcześniej zjazdów z ulicy. Musimy zatem zwrócić uwagę na to, aby pogodzić te wszystkie aspekty, a ponadto pamiętać o wygodzie (np. promieniu skrętu) oraz bezpieczeństwie.

Bramy wjazdowe - ilość

Zazwyczaj na naszych nieruchomościach stosujemy jedną bramę wjazdową. Często jednak lokalizacja działki umożliwia na zastosowanie 2 takich rozwiązań. Przykładem mogą być nieruchomości, które z dwóch stron mają dostęp do drogi publicznej. Wtedy warto, abyśmy zastanowili się, czy nie wygodniej będzie zastosować 2 bramy wjazdowe.

Bramy wjazdowe - rodzaje

Do wyboru mamy 2 rozwiązania: bramy wjazdowe przesuwne oraz bramy wjazdowe skrzydłowe. Obydwa rodzaje różnią się od siebie sposobem otwierania. Bramy wjazdowe przesuwne są bardzo wygodne, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, aby powierzchnia skrzydła mogła podążać wzdłuż płotu. Dlatego zazwyczaj taki wariant stosujemy na większych działkach. Z kolei bramy wjazdowe uchylne to tradycyjne dwa skrzydła otwierane do wewnątrz nieruchomości. Musimy jednak pamiętać, że wtedy zajmują one sporo miejsca na podjeździe.

Bramy wjazdowe - wygląd

Wygląd bram wjazdowych jest równie ważny, co całego ogrodzenia nieruchomości. Ich wizualna strona wpływa na wizerunek działki oraz budynku, który się na niej znajduje. Dlatego dobrze, abyśmy wybierali rozwiązania, które ze sobą współgrają i tworzą spójną całość. Przykładem mogą być oferowane przez Eurofance bramy wjazdowe skrzydłowe i przesuwne 2D, 3D oraz palisadowe. Będą one doskonale komponować się z najpopularniejszymi ogrodzeniami panelowymi oraz palisadowymi.

Bramy wjazdowe - rozmiar

Podczas wybierania bram wjazdowych nie możemy zapominać o ich rozmiarze. Same przepisy nakładają na nas obowiązek wyboru rozwiązania, które jest nie krótsze niż 2,4 m. Jeśli jednak spojrzymy na bramy wjazdowe przez pryzmat wygody przedostawania się na nieruchomość oraz poza nią, to ten rozmiar zazwyczaj wybieramy większy. Chodzi bowiem o zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy słupkami a pojazdem. Samochody mogą być dość szerokie, więc optymalne wg przepisów 2,4 m nie wystarczy. Lepiej, jeśli zastosujemy bramy wjazdowe dłuższe, wtedy nie będziemy się obawiać o swobodę przejazdu.

Bramy wjazdowe - automatyka

Ostatnią kwestią, ale równie ważną co poprzednie, jest możliwość zastosowania automatyki do bram wjazdowych. To rozwiązanie, na które decydujemy się coraz częściej. Automatyka umożliwia nam otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z auta. Wystarczy montaż odpowiedniej instalacji i korzystanie z pilota lub aplikacji mobilnej. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie tego pierwszego wariantu podłączonego do świateł drogowych w aucie. Wtedy np. dwukrotne ich włączenie powoduje otwarcie bramy, a to jeszcze wygodniejsze, niż korzystanie z przycisków na pilocie.

Podsumowanie

Bramy wjazdowe wymagają naszej szczególnej uwagi. Kiedy wybieramy rozwiązanie na naszą nieruchomość, musimy pamiętać o jego lokalizacji, rodzaju, wyglądzie oraz rozmiarze. Bramy wjazdowe przesuwne oraz bramy wjazdowe skrzydłowe możemy dodatkowo wyposażyć w automatykę. Tym samym zwiększymy wygodę korzystania z nich, otwierając je bez konieczności wysiadania z auta np. kiedy pada deszcz lub śnieg.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE