Reklama

Nowoczesna witryna internetowa Twojej firmy. Na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna witryna internetowa Twojej firmy. Na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Strona internetowa firmy powinna charakteryzować się skutecznością. Żeby ją osiągnąć, warto podczas projektowania zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jakich? Dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

 

Strony internetowe bywają różne. Przechodząc między kolejnymi witrynami firm, można zauważyć, że niektóre znacząco się od siebie różnią, a na innych widoczne są podobne schematy. Istnieje bowiem kilka kluczowych kwestii, które mają znaczenie podczas projektowania stron internetowych. Wpływają one na to, jak witryna jest odbierana przez potencjalnych klientów, a nawet wyszukiwarkę. Tak, to, jak zbudowana jest strona, ma znaczenie również podczas jej pozycjonowania. Dlatego zobacz, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia firmowej witryny internetowej.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej firmy?

Strona internetowa to jedno z ważniejszych miejsc, gdzie budowany jest wizerunek firmy. Powinna więc ona być dobrze odbierana przez potencjalnych klientów, aby ci byli skłonni do robienia na niej zakupów, czy też korzystania z usług przedsiębiorstwa.

Przejrzysty układ

Odbiorcy strony internetowej, czyli potencjalni klienci muszą czuć się na niej swobodnie. Konieczne jest więc zadbanie o przejrzysty układ witryny. Taki, który pomaga w zdobywaniu najważniejszych informacji w prosty sposób. Strona internetowa jest bowiem najbardziej sprawdzonym źródłem danych. Czy to o produktach, usługach, czy też o samej firmie. Przejrzysty układ sprawia, że poruszanie się po witrynie jest intuicyjne, a co za tym idzie - wpływa na doświadczenia użytkownika.

Czytelne menu

Biorąc pod uwagę przejrzystość i czytelność, trzeba również zadbać, aby odnosiły się one do menu. To element witryny, który ma ogromne znaczenie dla użytkowników. Menu musi być skonstruowane w taki sposób, aby użytkownik mógł bez problemów docierać tam, gdzie chce. Nie może być wprowadzany w błąd. Jeśli szuka informacji o produkcie, niech znajdzie ją na odpowiedniej podstronie, do której trafi bezpośrednio z menu. Unikać należy jak ognia sytuacji, kiedy linki prowadzą do niewłaściwych miejsc, albo niezbędne jest wykonanie dodatkowych akcji, aby dotrzeć do celu. To zniechęca użytkownika do poruszania się po stronie, a co za tym idzie - do skorzystania z oferty firmy.

Responsywność

W XXI w. wśród urządzeń dominują smartfony i tablety. Dziś mało kto nie ma telefonu komórkowego z dostępem do internetu, który wykorzystuje do zdobywania informacji i robienia zakupów. Kilka „tapnięć” w ekran i można załatwić wszystko, co się chce. Jest tu jedno ważne, “ale”. Dotyczy ono responsywności interfejsu strony internetowej. Takie działanie witryny oznacza jej dopasowanie do różnych wielkości ekranów urządzeń. Mówiąc prościej - strona dobrze się prezentuje zarówno na komputerach, jak i smartfonach oraz tabletach. Jest przy tym w pełni funkcjonalna. Użytkownik nie musi wykonywać skomplikowanych akcji, aby przełączać się pomiędzy podstronami. Ponadto ma dostęp do takich samych informacji na smartfonie, jak z poziomu komputera. Może więc swobodnie czytać bloga, przeglądać produkty oraz je kupować na ekranie telefonu komórkowego. Responsywność to również ważny aspekt z punktu widzenia robotów wyszukiwarki, które uwzględniają ją podczas pozycjonowania witryny.

Poszukujesz firmy, która zaprojektuje dla Ciebie nowoczesną stronę internetową? Sprawdź Agencję Interaktywną Manley

Podsumowanie

Strona internetowa firmy jest bardzo ważnym miejscem w sieci. Istotnym zarówno dla budowania wizerunku, jak i docierania do potencjalnych klientów oraz sprzedaży. Z tych względów warto zwrócić uwagę, aby podczas jej projektowania powstał przejrzysty układ z naciskiem na UX, a także czytelne menu. Konieczne jest również zadbanie o responsywność, która ma bardzo duże znaczenie także dla procesu pozycjonowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE