Reklama

Reklama

Nie bagatelizuj problemów swojego dziecka! Sprawdź, jak możesz mu pomóc

Opublikowano:
Autor:

Nie bagatelizuj problemów swojego dziecka! Sprawdź, jak możesz mu pomóc - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Temat psychologii dziecięcej wśród większości osób wzbudza wiele kontrowersji. Spora część rodziców uważa, że tak młode osoby nie mają poważnych problemów, z którymi nie można poradzić sobie samodzielnie. Czy aby na pewno tak jest? Nie bez powodu to właśnie wśród nastolatków zauważyć można większy odsetek prób samobójczych. W dzisiejszym artykule omówimy nieco szerzej rolę, jaką odgrywa psycholog dziecięcy i wskażemy, dlaczego warto skorzystać  jego pomocy. Zapraszamy do czytania!

Reklama

Dziecięce problemy – nie takie błahe jak mogłoby się wydawać

Dorastanie to jeden z najcięższych etapów w życiu młodych osób. To właśnie wtedy dziecko narażone jest na poważne traumy. Wielu rodziców uważa, że najmłodsi wychowywani w dobrych warunkach są o mniej podatni na pojawiające się problemy. Niestety, tutaj kwestia wychowania nie do końca jest regułą. Dzieci w wieku szkolnym mają wiele problemów związanych z poczuciem własnej osobowości. Wystawiane są na ciągłą opinię swoich rówieśników w kwestii wyglądu, ubioru, a także seksualności. Musisz mieć świadomość, że to właśnie w tak młodym wieku dzieci poznają swoje ciała, upodobania itd. Często na złe samopoczucie oraz zaniżone poczucie własnej wartości wpływ ma zbyt nacisk rodziców na naukę. Poczucie ciągłej presji wywołuje u dziecka silne poczucie narastającego stresu, które w konsekwencji może prowadzić do poważnych zaburzeń. Jako rodzic musisz mieć świadomość, że w obecnych czasach coraz częściej mówi się o tzw. przemocy wśród rówieśników i to nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Dziecko wystawiane na ciągłe wyśmiewanie zamyka się w sobie, a w najpoważniejszych przypadkach może popaść w depresję.

Kiedy rozmowa z dzieckiem nie przynosi efektów, sięgnij po pomoc specjalistów

Niestety, ale w niektórych przypadkach problemy dziecięce stają się na tyle poważne, że rodzice nie potrafią poradzić sobie z tym samodzielnie. Liczy się tutaj nie tylko empatyczne podejście, ale także niezbędna jest specjalistyczna wiedza. Właśnie dlatego w takiej sytuacji warto sięgnąć po pomoc, jaką oferuje psycholog dziecięcy. Dobry specjalista opiera relację z dzieckiem na silnej więzi zaufania. Osoby pełniące ten zawód doskonale wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z najmłodszymi, aby skłonić je do mówienia. Brak doświadczenia oraz zbyt nerwowe podejście może przynieść odwrotny efekt od oczekiwanego – dziecko jeszcze bardziej zamyka się w sobie, a jego problemy pogłębiają się. Psycholog może również udzielić rodzicom cennych rad dotyczących traktowania wrażliwego dziecka. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej wprost od doświadczonych w zakresie psychologii dziecięcej specjalistów? Odwiedź Poradnię SPPS! Znajdziesz tam zespół wysoce wykwalifikowanych psychologów, którzy staną na wysokości zadania, aby jak najlepiej pomóc Twojemu dziecku w przezwyciężeniu poważnych problemów. Skontaktuj się już dziś i dowiedz się, jak będzie wyglądać konsultacja psychologiczna dla Twojej pociechy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE