Reklama

Reklama

Naprawa posadzki betonowej w Twoim sklepie. Poznaj działania – krok po kroku!

Opublikowano:
Autor:

Naprawa posadzki betonowej w Twoim sklepie. Poznaj działania – krok po kroku! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każda posadzka betonowa w końcu ulega zużyciu. Takie nawierzchnie stosuje się nie tylko w halach przemysłowych czy obszernych magazynach, ale również w dużych i małych obiektach komercyjnych. Co jakiś czas, warto zainwestować w kompleksową renowację podłoża, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji w przyszłości. Wilgoć, niska temperatura, nacisk, różnorodne chemikalia, to tylko nieliczne czynniki, które oddziałują na betonową posadzkę. Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o podłogę w swoim sklepie, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Reklama

6 kroków dzieli Cię od funkcjonalnej i estetycznej posadzki betonowej

Ten poradnik został przygotowany z myślą o wszystkich właścicielach sklepów i marketów. Betonowa posadzka pod wpływem różnych czynników zewnętrznych potrafi szybko stracić swój pierwotny wygląd. Dlatego też, skuteczne odnawianie powinno odbywać się w następujący sposób:

1.                  Frezowanie podłogi – początkowy etap naprawy betonowego podłoża. Podczas tej czynności skrawany jest wysłużony materiał z całego elementu.

2.                  Redukcja małych pęknięć – w przypadku niskiej eksploatacji podłoża, mogą pojawić się jedynie niewielkie ubytki lub pęknięcia. Z tej racji, opłaca się zniwelować niedoskonałości specjalnymi substancjami oraz komponentami np. żywicą i porządnym łącznikiem. Taka technika z całą pewnością przysłuży się Twojej posadzce. Jednocześnie należy pamiętać, że takich sposobów można używać wyłącznie w przypadku naprawdę minimalnych dziur i rys.

3.                  Naprawa uszkodzonych obszarów posadzki – podczas kompleksowej renowacji podłoża, należy uzupełniać ubytki wysokiej jakości materiałami, cechującymi się dużą przyczepnością do powierzchni. Następnie gruntuje się w odpowiedni sposób wszystkie dziury, lecz najpierw należy zadbać o suchość powierzchni. Zaprawa naprawcza musi w 100% pokryć wadliwe miejsca, dlatego tak ważne jest, aby posadzka była całkowicie oczyszczona. Natomiast w przypadku bardzo głębokich dziur, zaleca się zastosowanie wydajnych elementów mineralnych. Następnie na wilgotną warstwę należy nałożyć powłokę sczepną, która zwiąże wszystkie materiały.

4.                  Gruntowanie posadzki – na końcu całego procesu należy jednokrotnie zagruntować powierzchnię odpowiednim preparatem.

5.                  Przygotowanie posadzki – to ostatni etap naprawy betonu. Na rynku dostępne są różnorodne podkłady podłogowe. Przed zakupem zapoznaj się z etykietą na opakowaniu, aby produkt idealnie wpisał się w Twoje oczekiwania.

6.                  Ułożenie posadzki

Samodzielne przygotowanie wszystkich elementów niezbędnych do przeprowadzenia renowacji zajmuje sporo czasu. Oprócz tego, odnowienie posadzki może okazać się dla niektórych osób kosztowne, a finalnie także nieefektywne. Dlatego też, warto powierzyć takie zadanie profesjonalistom. Odwiedź stronę vawnik.com i zamów usługę już dziś! Zadbaj o estetykę w swoim wielkopowierzchniowym sklepie, zdając się na doświadczonych fachowców. Uszkodzona podłoga potrafi skutecznie utrudnić wykonywanie codziennych zadań we wszelkiego rodzaju obiektach komercyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE