Reklama

Nadajecie ze swoim mężem na różnych falach? Sprawdź czy rozwód to ostateczność

Opublikowano:
Autor:

Nadajecie ze swoim mężem na różnych falach? Sprawdź czy rozwód to ostateczność - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zdarzają się w życiu sytuacje kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli. Jednym z takich przykrych doświadczeń jest rozwód. Podczas zawierania związku małżeńskiego na ślubnym kobiercu nie dopuszczasz do siebie myśli, że coś może pójść nie tak. Przecież to Twój mężczyzna marzeń! Jednak wspólne życie wymaga dość dużej cierpliwości i wyrzeczeń, które czasami są ponad nasze możliwości. W takich sytuacja rozwód to jedyna słuszna decyzja, choć w wielu przypadkach bardzo ciężka do podjęcia. Dowiedz się kiedy to właśnie Ty, jako żona wniosłaś pozew o rozwód i czy podany powód może być wystarczający do zakończenia małżeństwa.

Niezgodność charakterów, czyli cichy niszczyciel Twojego związku

 

Wiele osób jako główną przyczynę rozwodu podałoby zdradę. Realia są jednak zupełnie inne. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny najczęstsza przyczyną rozwodów jest niezgodność charakterów. Brzmi absurdalnie? Jak np. po 10 latach wspólnego życia nagle może się okazać, że Wasze charaktery i podejście do wielu życiowych spraw jest zupełnie inne? Zazwyczaj niezgodność charakterów występuje wśród par, gdzie bardzo szybko doszło do sformalizowania związku, czyli innymi słowy mówiąc zawarcia małżeństwa. Jak mówi popularne przysłowie miłość jest ślepa. W początkowym stadium ciężko racjonalnie patrzeć na drugą połówkę. Mamy tendencję do idealizowania swojego partnera, a najczęściej na tę przypadłość cierpią uczuciowe i wrażliwe kobiety. Niezgodność charakterów najczęściej objawia się kłótniami osłabiającymi uczucie. W konsekwencji po pewnym czasie para nie żyje ze sobą, a obok siebie.

 

Kiedy rozwód to ostateczność powołaj się na pomoc profesjonalistów

 

Co prawda wiele par w takich sytuacja stara się naprawić obecną sytuację decydując się na terapie małżeńskie, jednak co kiedy i ona nie przynosi żadnych efektów? W takich przypadkach rozwód to najlepsze rozwiązanie. Możliwość pójścia w swoją stronę i poznania odpowiedniej osoby to szansa na lepsze życie. Aby rozwód został uznany, sąd musi wydać wyrok o zupełnym i trwałym rozpadzie małżeństwa. Tutaj pojawia się pytanie, czy niezgodność charakteru może być główną przyczyną? Tak naprawdę zależy to od wielu czynników. Często jako przyczynę nie uznaje się niezgodności charakterów, a jej skutki. Sprawa dodatkowo się komplikuje kiedy posiadaliście dzieci. Pamiętaj, że w kwestii rozwodu sąd zawsze bierze pod uwagę przede wszystkim dobro dzieci. Jeśli szukasz kompleksowych informacji na tematu rozwodu zajrzyj na: rozwodznim.pl/rozwod.html. Zwróć uwagę na to, że aby uzyskać jak najlepsze warunki w trakcie rozwodu pomoc specjalistów jest niezbędna. Adwokaci z Kancelarii Adwokackiej Jerzego Chojki posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu spraw rozwodowych. Po przeprowadzonej z Tobą konsultacji wybiorą najlepszą linię obrony. Nie musisz przez to przechodzić sama!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE