Reklama

Reklama

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ci, którzy muszą mierzyć się z kredytem hipotecznym doskonale wiedzą, jak odpowiedzialna decyzja stała za jego zaciągnięciem. Dlatego też, skoro ponoszą wieloletnie obciążenie, wybierają mieszkanie, które spełni wszystkie ich potrzeby. Jeśli Ty również planujesz wejść na podobną ścieżkę zobacz, co na zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania.

Reklama

Po pierwsze: lokalizacja i najbliższe sąsiedztwo

Gdy kupujesz nieruchomość na rynku wtórnym, zadanie w tej kwestii masz mocno ułatwione. Wokół bloku powstała już bowiem cała infrastruktura, dlatego wszystko widzisz jak na dłoni. Możesz ocenić, czy mieszkanie naprzeciwko garaży, zaplecza galerii handlowej czy cmentarza w pełni Ci odpowiada. Natomiast gdy nabywasz nieruchomość z rynku pierwotnego, musisz zmierzyć się z pewną dozą niepewności. Choć masz oczywiście prawo do zapoznania się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nie zawsze powie Ci ono precyzyjnie, co powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie bloku. Zawsze istnieje ryzyko, że za kilka lat coś przysłoni Ci piękny widok z okna na pobliskie korony drzew. Pod względem lokalizacji i sąsiedztwa korzystniej zatem wypada rynek wtórny. Zajrzyj, aby przejrzeć mieszkania Płock – adresowo.pl zgromadziło całkiem sporo interesujących ofert.

Po drugie: metraż mieszkania

Niedługo bierzesz ślub i razem z partnerem planujesz powiększenie rodziny? Nie kupujcie kawalerki z myślą o tym, że za rok, dwa ją sprzedacie. Będziecie wówczas musieli zapłacić podatek od sprzedaży, a procedury notarialne również pochłoną koszty. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji uwzględnić nieco większe mieszkanie. Zwłaszcza, że im większy metraż, tym niższa kwota za metr kwadratowy. Widać to na poniższym wykresie.


Po trzecie: balkon, loggia lub ogródek

Ciasne, ale własne, miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu docenili wszyscy ci, którzy przez ostatnie miesiące byli zamknięci w swoich domach. Posiadanie balkonu, loggi lub ogródka pozwala cieszyć się wiosenną i letnią pogodą wspólnie z rodziną lub znajomymi. Nabywając nowe mieszkanie, warto wziąć ten czynnik pod uwagę.

Po czwarte: komórka lokatorska

Nowoczesne budownictwo oferuje zazwyczaj komórki lokatorskie, usytuowane na poziomie -1. Można w nich przechowywać sprzęt sportowy, zabawki dziecięce, stare książki, rower i wiele innych rzeczy. To duże wsparcie zwłaszcza dla tych osób, które nie mają zbyt dużej powierzchni mieszkaniowej i muszą zmieścić się ze wszystkimi przedmiotami na ograniczonym metrażu.

Po piąte: garaż podziemny lub naziemne miejsce postojowe

Dziś wiele osób bez samochodu czuje się jak bez ręki. Mobilność Polaków z każdym rokiem jest coraz większa, a liczba aut na rodzinę rośnie. Dlatego też dokupienie naziemnego miejsca postojowego lub miejsca w garażu podziemnym wydaje się nieodzowne. Zwłaszcza że w miastach ciągle brakuje miejsc parkingowych i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Liczba pojazdów natomiast diametralnie wzrasta. Dlatego warto pomyśleć o tej kwestii zawczasu. Miejsce postojowe przypisane do mieszkania jest też dużym atutem przy ewentualnej sprzedaży nieruchomości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE