Mezoterapia – na czym polega ten zabieg? Jakie są efekty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mezoterapia – na czym polega ten zabieg? Jakie są efekty? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Mezoterapia to jeden z najchętniej wybieranych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych zabiegów medycyny estetycznej. Potrafi błyskawicznie odmłodzić skórę, poprawić jej kondycję i skuteczne uwolnić ją od wszelkich niedoskonałości. Zastanawiasz się, czy pomoże również przy Twoim problemie? Dowiedz się, na jak przebiega zabieg mezoterapii i jakie rezultaty możesz uzyskać. O szczegóły zabiegu zapytaliśmy ekspertów kliniki Novoderm.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Sama zasada działa mezoterapii igłowej z punktu widzenia pacjenta jest dosyć prosta. W jej przebiegu substancje odżywcze podawane są wprost do skóry za pomocą igły. Jednym z najczęściej wykorzystywanych składników aktywnych tych preparatów jest kwas hialuronowy, substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze. Jest on odpowiedzialny za jej odpowiednie nawilżenie, miękkość i elastyczność. Jego produkcja spowalnia wraz z wiekiem, czego efektem jest szorstkość i utrata jędrności. W koktajlach do mezoterapii znajdziemy jednak znacznie więcej cennych substancji, jak peptydy, aminokwasy czy witaminy – wylicza specjalista kliniki Novoderm w Łodzi. Coraz większą popularnością cieszy się również mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pobudza skórę do intensywnej regeneracji.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii zawsze poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą. W jej trakcie wykluczone powinny zostać wszelkie ewentualne przeciwwskazania. Istotne jest również dokładne omówienie oczekiwań pacjenta, a także przedstawienie mu spodziewanych rezultatów procedury. Lekarz podaje również listę wskazań przedzabiegowych. Zazwyczaj znajduje się na niej odstawienie środków rozrzedzających krew (leków, ziół czy używek), zrezygnowanie z opalania oraz stosowanie preparatów uszczelniających naczynia krwionośne – wyjaśnia ekspert kliniki Novoderm. W dniu zabiegu skóra jest starannie oczyszczana i dezynfekowana, a następnia pokryta zostaje kremem znieczulającym. Gdy znieczulenie zacznie działać, czyli po ok. 30 minutach, lekarz podaje wybrany preparat w miejsce zabiegowe za pomocą iniekcji. Ta część procedury najczęściej trwa ok. 15-20 minut. Procedura jest praktycznie bezbolesna, a po jej przeprowadzeniu pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Postepowanie po zabiegu

Do kilku dni po zabiegu na skórze mogą pozostać widoczne niewielkie skutki uboczne, jak zaczerwienienie, lekka opuchlizna czy małe siniaczki w miejscach wkłucia. Powinny one jednak zniknąć samoistnie. Po przeprowadzonej procedurze koniecznie należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych o wysokim faktorze, co najmniej SPF50. Przez ok. 12 godzin nie należy również nakładać makijażu. Przez czas wskazany przez specjalistę powinno się również unikać wszelkich aktywności, które mogą wywołać pocenie czy podniesienie temperatury ciała, w tym korzystania sauny, opalania czy intensywnych ćwiczeń. Jeśli mezoterapia wykonywana była na skórze głowy, istotne jest odczekanie z umyciem głowy ok. 24 godzin i zastosowanie delikatnego detergentu. Farbowanie włosów dozwolone będzie dopiero po ok. 10-14 dniach, wyłącznie przy zabezpieczeniu skalpu blokerem.

Efekty mezoterapii igłowej

Podstawowym rezultatem mezoterapii igłowej jest poprawa napięcia skóry oraz jej przyjemne wygładzenie, jej głębokie nawilżenie i rozświetlenie. Możliwa jest również intensywna rewitalizacja. Mezoterapia igłowa może być wykonywana również na skórze z innymi problemami, jak przebarwienia czy blizny. Zabieg ten coraz częściej przeprowadzany jest też na wrażliwej skórze dłoni czy delikatnej tkanki wokół, gdzie daje efekt wzmocnienia i błyskawicznego odmłodzenia. Popularność zdobywa również wykonywanie procedury na owłosionej skórze głowy – zarówno w celu naturalnego wzmocnienia włosów, jak i wspomagania innych zabiegów, np. przeszczepu włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii jest procedurą małoinwazyjną i wyjątkowo bezpieczną, jednak wyłącznie pod warunkiem, że przed jej wykonaniem wykluczone zostaną wszelkie przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • nieuregulowana cukrzyca;
  • zażywanie substancji zmniejszających krzepliwość krwi;
  • rany i infekcje skórne w miejscu zabiegowym;
  • alergia na którykolwiek ze składników preparatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE