Reklama

Lombard Warszawa

Opublikowano:
Autor:

Lombard Warszawa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości W czasie życia każdy człowiek gromadzi różnego rodzaju rzeczy. Zazwyczaj kupuje je w momencie, w którym rzeczywiście ich potrzebuje. Z tym jednak, że nie zawsze ten stan rzeczy się utrzymuje. Często okazuje się, że dany przedmiot zalega w szafie i tak właściwie się z niego nie korzysta. Wtedy też najczęściej podejmuje się decyzję o jego sprzedaży. Gdzie jednak jej dokonać, by zyskać na niej najwięcej i zrobić to w najlepszy dla siebie sposób? O jednym z najpopularniejszych, ale i najlepszych miejsc stworzonych z myślą o tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Jak dokładnie działa lombard?

Na przestrzeni lat każdy z pewnością dowiedział się, czym dokładnie zajmuje się lombard. Warszawa, Łódź, Gdańsk - niezależnie od lokalizacji, miejsca tego typu działają w dwóch podstawowych obszarach. Po pierwsze - zabierają przedmioty pod zastaw, dając za nie gotówkę i przyznając klientowi możliwość ich odkupienia. Po drugie z kolei, odkupują przedmioty od klientów, nie dając im możliwości ich odkupienia. Niezależnie od tego, którą z tych opcji jest się zainteresowanym, proces współpracy wygląda bardzo podobnie. Prezentujemy go poniżej.

  1. Wycena przedmiotu - w pierwszej kolejności lombard samodzielnie wycenia przedmiot, który się do niego przyniesie (należy to zrobić fizycznie i choć wycena możliwa jest przez Internet, ostateczna cena zawsze podawana jest po sprawdzenia stanu przedmiotu). Cena zawsze zależy od kilku czynników, w tym wartości rynkowej, stanu przedmiotu oraz zainteresowania, jakim o tak właściwie się cieszy.
  2. Zaakceptowanie lub negocjacje - niemal każdy istniejący lombard pozwala na negocjowanie podawanych przez siebie cen. Oczywiście wiele zależy od konkretnego przypadku, ale spróbować nigdy nie zaszkodzi.
  3. Podpisanie umowy - niezależnie od tego, czy zostawia się przedmiot pod zastaw czy też go sprzedaje, podpisuje się specjalną umowę. Ta przedstawia warunki jego wykupu (jeśli chodzi o zastaw), ale też zabezpiecza lombard przed przedmiotami pochodzącymi z nielegalnych źródeł. Jest to konieczny element współpracy - w żaden sposób jednak nie wpływa on na ustaloną wcześniej cenę.
  4. Przekazanie gotówki - wielkim plusem każdego lombardu jest to, że jest on w stanie przekazać niemal każdą ilość gotówki bezpośrednio do ręki osoby, która wchodzi z nim we współpracę. Oczywiście mowa tutaj o rozsądnych kwotach. Często konieczne jest umówienie się na przelew - dzieje się tak jednak tylko w przypadku mocno niestandardowych i po prostu droższych przedmiotów.

Choć współcześnie lombardy kojarzą się przede wszystkim ze sprzedażą przedmiotów, coraz chętniej oferują możliwość sprzedawania i pozostawiania pod zastaw nieruchomości, a nawet... samochodów i motocykli. Robią to jednak wyłącznie wybrane lombardy i tylko po wcześniejszym umówieniu się z nimi i ostrzeżeniu ich, że do tego typu transakcji może dojść.

Czy pozostawianie własnych rzeczy w lombardzie ma sens?

Oczywistym jest, że lombardy muszą na czymś zarabiać. Nigdy nie jest zatem tak, że otrzyma się od nich dokładnie tę samą kwotę, jaką można by dostać na rynku. Aby to zrozumieć, trzeba pojąć schemat ich działania. Każdy przedmiot, który im się sprzedaje następnie odsprzedają i to właśnie na różnicy cenowej zarabiają. Im więcej wynegocjują, tym większa będzie ich marża i tym więcej będą mogli zarobić. Czy zatem jest sens pozostawiać u nich przedmioty, skoro zarabia się na tym mniej? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza jeśli chce się pozostawić je pod zastaw. Lombardy są bowiem jedynymi miejscami, w których można to zrobić.

Korzyści można doszukać się również przy dokonywaniu bezpośrednich sprzedaży. Te największe widoczne są przede wszystkim w niewielkim skomplikowaniu całego procesu. Dzięki lombardowi nie trzeba poszukiwać kupca (a takie poszukiwania potrafią trwać naprawdę długo), ale też dbać o to, by zapłacił i by odebrał przedmiot. Generuje to sporo zachodu, którego dzięki niemu można po prostu uniknąć.

Lombardy są jednak najbardziej doceniane przez to, że są w stanie dać gotówkę praktycznie od ręki. Przy sprzedaży internetowej zazwyczaj to wszystko się przeciąga, a czas oczekiwania na płatność może być liczony nawet w tygodniach. Z lombardami nie ma tego typu problemu. Oznacza to, że są świetną opcją dla osób pilnie potrzebujących pieniędzy. Takich, które nie mają czasu, by na nie czekać.

Warto pamiętać, że lombard nie jest lombardowi równy. W każdym kolejnym wyceny dokonują inne osoby. Najlepiej będzie zatem spojrzeć na ofertę co najmniej kilku i wybrać tę, która będzie najlepsza względem własnych potrzeb.

Podsumowanie

Idealnym miejscem na to, aby pozbyć się zalegających u siebie przedmiotów, a przy okazji zyskać na tym jak najwięcej jest lombard. Warszawa, Płock, Łódź - w każdym z większych i mniejszych miast działa przynajmniej jedno takie miejsce. Warto wiedzieć, w jaki dokładnie sposób działają i przestać kojarzyć je wyłącznie z pozostawieniem przedmiotów pod zastaw. Choć to wciąż jest oczywiście praktykowane, można w nich również sprzedawać te rzeczy, a tym samym zyskiwać za nie gotówkę. Bezpośrednio, bez zbędnego użytkowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE