Reklama

Leasing jachtów i łodzi - przemierzaj morza i oceany niezależnie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Leasing jachtów i łodzi - przemierzaj morza i oceany niezależnie! - Zdjęcie główne

Leasing jachtów i łodzi - przemierzaj morza i oceany niezależnie!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Prowadzisz działalność gospodarczą, a Twoja firma świetnie prosperuje? Pora na zasłużone wakacje! Jeśli masz dość zorganizowanych wycieczek i wypoczywania pod czyjeś dyktando, czas na niezapomniany rejs jachtem na własnych zasadach. Sprawdź, jak sfinansować łódź i stań się wolnym oraz niezależnym w trakcie podróży. Niemal 4,3 miliona Polaków żegluje - zostań jednym z nich[1]!

Czy można sfinansować jacht leasingiem?

Zakup łodzi to spory wydatek nawet dla właściciela firmy o dużych przychodach. Trudno taką inwestycję zaplanować w taki sposób, aby nie nadwyrężyła mocno budżetu. Właściciele przedsiębiorstw nie mają przeważnie więcej niż kilka tygodni wolnego w roku, co oznacza, że czasu na żeglowanie pozostaje niewiele. Jak sfinansować łódź, aby mieć z tego same korzyści? Najlepszą opcją jest leasing jachtu, który pozwoli Ci spełnić marzenia o samodzielnej, morskiej podróży. W przypadku PKO Leasing obowiązuje na:

 • skutery wodne do 70 tysięcy złotych,
 • jachty motorowe i żaglowe (morskie) do 600 tysięcy euro netto,
 • łodzie żaglowe (śródlądowe) do 300 tysięcy złotych netto.
Leasing łodzi jest możliwy zarówno w przypadku nowych, jak i używanych jachtów. Każdy przedsiębiorca może zdecydować się na leasing operacyjny lub finansową w zależności od własnych potrzeb oraz wymagań.

Ciekawostka:

W przypadku finansowania jachtów za pomocą leasingu 90% umów dotyczy leasingu operacyjnego[2].

Okres trwania leasingu łodzi trwa do 72 miesięcy, wpłata początkowa oraz  wysokość rat or są ustalana indywidualnie, natomiast kwota wykupu kalkulowana jest zgodnie z przepisami ustaw podatkowych (CIT lub PIT)  

Sprawdź ofertę leasingu jachtów w PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/leasing/finansowanie-jachtow-i-lodzi/

 • Leasing łodzi - dlaczego nie kredyt?
Finansowanie jachtów raczej nie jest domeną kredytodawców. Powodem są trudności w określeniu zdolności kredytowej oraz ryzyka niespłacenia świadczenia w terminie. Brakuje specjalistów znających realia rynku wtórnego, którzy mogą ocenić wartość zabezpieczenia takiej transakcji dla banku. Niewielu prawników zajmuje się także tym rynkiem. W przeciwieństwie do aut nie ma kredytów celowych na łódź, zatem miejsce na rynku wypełniły usługi leasingowe. 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing jachtów?

Skoro wiesz już, jak sfinansować łódź, czas przejść do korzyści. Z punktu widzenia firmy każdy przedsiębiorca, który prowadzi za pomocą jednostki działalność komercyjną (usługi szkoleniowe, czarterowe itp.) może:

 • odliczyć 100% podatku VAT,
 • uwzględnić wszelkie koszty związane z użytkowaniem i finansowaniem łodzi w kosztach prowadzenia firmy (leasing operacyjny),
 • sfinalizować transakcję szybciej niż w przypadku kredytu.
Leasing jachtu to także mniejsze początkowe zaangażowanie finansowe - w PKO Leasing opłata wstępna zaczyna się od 20%.

 1. Własna łódź to gwarancja udanych wakacji.
 2. Zapewnia wolność oraz niezależność w trakcie podróżowania.
 3. To również inwestycja, która potrafi się zwracać.
 4. Spłaty możliwe są w harmonogramach sezonowych
W czasie, gdy nie korzystasz z jachtu, zdecyduj się na czarterowanie lub wypożyczanie go innym miłośnikom żeglarstwa - sam zacznie na siebie zarabiać. Po zakończeniu umowy leasingowej możesz stać się jego prawowitym właścicielem i dalej rozwijać swoje hobby albo sprzedać w poszukiwaniu nowych wrażeń.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE