Reklama

Krótkie vademecum wiedzy, czyli jak dochodzić roszczeń pieniężnych online

Opublikowano:
Autor:

Krótkie vademecum wiedzy, czyli jak dochodzić roszczeń pieniężnych online - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Co jak powiemy Ci, że możesz odzyskać zaległy dług w mgnieniu oka bez konieczności udziału w ciągnących się postępowaniach sądowych? Brzmi zachęcająco, prawda? Rosnąca liczba dłużników, a tym samym wierzycieli przyczyniła się do stworzenie e – sądu przeprowadzającego dochodzenie roszczeń pieniężnych na drodze elektronicznego postępowania sądowego. Teraz masz możliwość odzyskać swoje zadłużenie bez wychodzenia z domu! Jednak zanim przejdziesz do składania wniosku, przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak wygląda internetowe postępowanie sądowe!

Elektroniczne postępowanie upominawcze i klauzula wykonalności – zobacz czym jest

Wiele osób słyszało o elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU) przeprowadzanym przez e - sąd, jednak nie do końca wie od czego zacząć. Aby rozpocząć postępowanie w EPU najpierw musisz założyć konto. To właśnie, dzięki posiadaniu konta z łatwością złożysz wniosek o rozpoczęcie postępowania w sprawie odzyskiwania zaległych należności. System opierający się na elektronicznym postępowaniu upominawczym można wykorzystać m.in. do:

                     składania pozwu o odzyskiwanie zaległych należności,

                     internetowego kontaktu z sądem,

                     sprawdzania wszystkich dokumentów,

                     kontrolowania wydanych nakazów zapłat oraz klauzuli wykonalności.

Tutaj pojawia się pytanie czym jest klauzula wykonalności. Zostaje ona wydana przez e – sąd wraz z nakazem zapłaty na wniosek wierzyciela. Jest to dokument potwierdzający, że dłużnik ma obowiązek podporządkować się do nakazu, a tym samym do uregulowania długu.

Sprawdź z czym wiąże się złożenie przez dłużnika sprzeciwu do wydanego nakazu zapłaty

Załatwianie spraw na drodze elektronicznego postępowania upominawczego cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim najważniejsza jest szybkość. Warto jednak wiedzieć, że podstawą są przede wszystkim dowody, czyli należy mieć faktury i rachunki potwierdzające istnienie długu. Elektroniczne postępowanie sądowe wiąże się również z dużą oszczędnością pieniędzy. Jest to związane z bardzo szybkim zamknięciem sprawy, a także znacznie niższą kwotą za rozpoczęcie procesu sądowego. Musisz wiedzieć, że internetowe dochodzenie roszczeń finansowych w żaden sposób nie zabrania pozwanemu złożenia sprzeciwu od wydanego nakazu. W takich przypadkach sprawa przenosi się do tradycyjnego sądu. Właśnie dlatego nawet podczas dochodzenia zaległych spłat online warto mieć u boku profesjonalistę. Odwiedź stronę e-sad.info.pl  i skorzystaj z oferty doświadczonych prawników z AIF Kancelarii. Ich wieloletnia praktyka przekłada się na zadowolenie wszystkich klientów starających się o uregulowanie zaległego długu. Pamiętaj, że ich znajomość prawa oraz szereg rozwiązanych spraw pozwoli im przewidzieć ruch dłużnika, a dla Ciebie jest to szansa satysfakcjonującego i szybkiego zakończenia całego postępowania!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE