Reklama

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – na czym polega?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – na czym polega? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Decyzja o wzięciu kredytu konsolidacyjnego wynika zazwyczaj ze specyficznej sytuacji, w której zaciągnęliśmy na siebie szereg różnego rodzaju zobowiązań. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że bierzemy jeden kredyt gotówkowy, następnie drugi i kolejny. W efekcie posiadamy kilka osobnych zobowiązań, które łącznie oznaczają dla nas konieczność uiszczania miesięcznych opłat, znacząco przekraczających naszą wydolność finansową.

W celu naprawy tej sytuacji powstał kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Głównym celem tego zobowiązania jest złączenie opłaty w jedną, wygodną i rozłożoną na dłuższy czas. W celu znalezienia najlepszych ofert warto skorzystać z dostępnych specjalistycznych narzędzi takich jak ranking na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Na czym więc polega kredyt konsolidacyjny i kto może go zaciągnąć?

Co wyróżnia kredyt konsolidacyjny?

 

W sytuacji, w której szereg nagromadzonych zobowiązań znacząco nas przytłacza, sięgamy po kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Zaciągamy go, aby spłacić dotychczas istniejące zobowiązania. Inaczej mówiąc, konkretny bank spłaca nasze dotychczasowe długi, a na nas nakładany jest obowiązek płacenia nowych rat na lepszych warunkach. Oznacza to oczywiście, że ostatecznie spłacimy większą kwotę, ale jesteśmy w stanie w ten sposób wydłużyć czas spłaty, a więc i obniżyć wysokość miesięcznej raty kredytu. Dodatkową, niewątpliwą zaletą jest to, że możemy w ten sposób wrócić do pojedynczej raty, co jest zdecydowanie wygodniejsze przy planowaniu domowego budżetu. Ideą kredytu konsolidacyjnego jest takie dostosowanie raty, aby była ona niższa niż suma dotychczasowych miesięcznych kosztów kredytowania.

Kiedy warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny gotówkowy?

 

Po kredyt konsolidacyjny gotówkowy zdecydowanie warto sięgnąć w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacać dodatkowych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy ponownie uzyskać płynność finansową. Rozwiązanie to jest w końcu wskazane, kiedy grozi nam popadnięcie w znaczące kłopoty spowodowane długami. W związku z tym, że wiele instytucji bankowych przedstawia możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, znalezienie najkorzystniejszej oferty jest prostsze, niż mogłoby się to wydawać. W tym celu przydatna będzie porównywarka kredytów konsolidacyjnych. Warto przy tym pamiętać, że jeśli chcemy, możemy skonsolidować nie wszystkie, a jedynie część kredytów gotówkowych tak, aby zyskać maksymalnie korzystną sytuację finansową.

Kredyt konsolidacyjny – czym jest porównywarka kredytów konsolidacyjnych?

 

Na rynku znaleźć możemy propozycje przeróżnych instytucji bankowych. Samodzielne przeglądanie poszczególnych ofert „na piechotę” jest niezwykle żmudne i często generuje jeszcze więcej pytań i wątpliwości. Ponadto, przeglądając takie oferty, niejednokrotnie nie potrafimy poprawnie odczytać wszystkich informacji, które są tam zawarte. Właśnie przez tego typu sytuacje została przygotowana porównywarka kredytów konsolidacyjnych, która to, podobnie jak porównywarka kredytów gotówkowych (https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ), umożliwia proste i szybkie porównanie ofert poszczególnych instytucji bankowych. Za pomocą tego typu narzędzi możliwe jest szybkie i proste znalezienie propozycji przedstawiających najniższą ratę. Narzędzie to przyjmuje postać kalkulatora, w którym wpisujemy kwotę kredytu oraz czas spłaty. W zależności od długości okresu spłaty, zmieniać się będzie wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt kredytu. Oznacza to, że im dłużej będziemy spłacać kredyt konsolidacyjny gotówkowy, tym niższa będzie rata. Jednocześnie koszt całkowity będzie wyższy. Tu jednak koniecznie należy dopasować wysokość raty do naszych możliwości finansowych. Warto pamiętać, że tego typu porównywarka kredytu konsolidacyjnego gotówkowego przedstawia warunki zaktualizowane i przeanalizowane przez specjalistów z zakresu bankowości. Umożliwia również bezpośredni kontakt z wybranym bankiem, a w trakcie rozmowy z pracownikiem tej instytucji bankowej przedstawiona zostanie spersonalizowana oferta.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt konsolidacyjny gotówkowy?

 

Jedną z najważniejszych informacji jest to, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Kwota ta jest przede wszystkim wysoce spersonalizowana. Dlaczego? Niezależnie od tego, czy interesuje nas, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredy gotówkowy, czy też to, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt konsolidacyjny, ostatecznie wyznacznikiem jest wysokość raty oraz nasze miesięczne przychody. Jeśli będziemy zabiegać o kredyt określony na warunkach dalece przekraczających nasze miesięczne zarobki, nie będzie możliwe uzyskanie takiego zobowiązania, gdyż nie będziemy w stanie spłacać miesięcznej raty. Zresztą, po to bierzemy kredyt konsolidacyjny gotówkowy, aby odzyskać płynność finansową. Po odliczeniu miesięcznych wydatków powinniśmy widzieć, ile pozostaje nam funduszy. Następnie powinniśmy tak dobrać czas spłaty kredytu (i oczywiście wysokość zobowiązania), aby miesięczna rata nie przekraczała naszych możliwości. Choć najłatwiej jest dostać kredyt konsolidacyjny gotówkowy w banku, w którym mamy założone konto, śmiało możemy sięgnąć po inne instytucje bankowe, jeśli tylko proponują nam dogodniejsze warunki. Wtedy wystarczy jedynie przedstawić dowód na to, ile miesięcznie zarabiamy. Oczywiście, warto zadbać o to, aby dotychczasowa historia BIK była korzystna, gdyż znacznie zwiększy to nasze szanse na pomoc finansową w postaci konsolidacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE