Reklama

Reklama

Koszt wynajmu hali – od czego zależy?

Opublikowano:
Autor:

Koszt wynajmu hali  – od czego zależy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Reklama

Budowa hal a może wynajem magazynów lub innych obiektów przemysłowych? Często ta druga możliwość wydaje się stanowić lepsze rozwiązanie. Powstaje pytanie o koszty wynajmu odpowiedniego obiektu. Otóż te nierzadko bardzo się różnią. Jakie czynniki wpływają na koszt wynajmu hali?

Wynajem hali – czy to dobry pomysł?

Wynajem ma wiele niezaprzeczalnych zalet, takich jak m.in. szybka dostępność potrzebnej przestrzeni, duży wybór obiektów, elastyczność czy też niższe koszty, zwłaszcza w początkowych etapach. Koszty i elastyczność są szczególnie istotne w przypadku firm, które dopiero zaczynają działalność i chcą sprawdzić, czy ich produkty faktycznie znajdą odbiorców. Wraz z rozwojem firmy często zapada decyzja od inwestowaniu we własne obiekty produkcyjne.

Podobnie jest w przypadku firm sezonowych. Często wolą one wypożyczyć halę produkcyjną, tak aby możliwie szybko wprowadzić na rynek dużą ilość towarów. Producenci zdają sobie sprawę, że większe zapotrzebowanie jest chwilowe. Dobrym przykładem mogą być zakłady zajmujące się produkcją maseczek jednorazowych, które na początku pandemii spotkały się ze znacznym wzrostem zapotrzebowania. Elastyczna powierzchnia pozwoliła zwiększyć zysk firm działającym w tym sektorze.

Koszt wynajmu hali – od czego jest zależny?

Wynajem związany jest ze stałymi kosztami. Wysokość kosztów zależna jest od kilku czynników, takich jak np. lokalizacja i wyposażenie hali oraz dostęp do mediów. Hale położone w pobliżu centrum dużych miast będą znacznie droższe niż te zlokalizowane na terenie obszarów wiejskich, działające z dala od kluczowych dróg i ważnych węzłów komunikacyjnych. Prąd czy woda stanowią niezbędne surowce dla większości procesów przemysłowych. Hala z dostępem do wszystkich mediów może być droższa, jednocześnie daje ona użytkownikom pełne możliwości produkcyjne.

Nie bez znaczenia jest także długość umowy. Większe ulgi mogą zwykle być wynegocjowane z właścicielem obiektu w przypadku dłuższego czasu wynajmu. Koszty wynajmu zależeć też będą od jakości materiałów wykorzystanych do budowy hali czy też jej wyposażenia.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy