Reklama

Reklama

Kompresja i jej znaczenie w sporcie. Czy odzież kompresyjna działa?

Opublikowano:
Autor:

Kompresja i jej znaczenie w sporcie. Czy odzież kompresyjna działa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zadaniem elastycznej odzieży produkowanej z myślą o sportowcach, jest ciasne otulenie skóry i wywarcie na niej ucisku. Nazywamy to zjawiskiem kompresji – jej zastosowanie ma zwiększać przepływ krwi i przyspieszać odbudowę mięśni. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Na czym polega fenomen odzieży kompresyjnej oraz gdzie ją zamówić, żeby nie przepłacić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Reklama

 

Wpływ odzieży kompresyjnej na poprawę wyników sportowych

Każdy, kto choć raz był na siłowni albo brał udział w zawodach sportowych, z pewnością zauważył osoby, noszące skarpety, rękawy, legginsy lub koszulki kompresyjne. Te specjalne ubrania sprzyjają wykonywaniu treningów i podejmowaniu innych aktywności, dotleniając mięśnie poprzez ich ucisk. Co za tym idzie, mięśnie oraz ścięgna narażone na mikrourazy pozostają chronione, w efekcie czego nie występuje charakterystyczny ból wysiłkowy. Odzież kompresyjna  ściśle przylega do ciała i z tego powodu bywa nazywana 'drugą skórą'. Ucisk służy poprawie krążenia, lecz na tym koniec dobrych wiadomości – istotną funkcją kompresji jest także skracanie czasu, potrzebnego na regenerację po treningu. Na ten proces składa się kilka czynników: ubrania kompresyjne stabilizują mięśnie i znacznie ograniczają wstrząsy. Efektem odciążenia jest przyspieszenie usuwania kwasu mlekowego, odpowiadającego za powstawanie zakwasów. To wszystko pozwala na przeprowadzenie lepszego treningu, po którym nie odczuwa się dolegliwości bólowych.

Znajdź dla siebie odzież kompresyjną o doskonałych właściwościach

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie odzieży kompresyjnej pozwala odczuć pozytywne korzyści. Kluczowe okazuje się dopasowanie kompresji do indywidualnych potrzeb. Najlepiej to zrobić, odwiedzając sklep internetowy yellowSPORT. W dziale poświęconym kompresjoterapii są dostępne rękawy i skarpety kompresyjne wysokiej jakości. Zostały one pokryte elastyczną siatką i kompleksowo wspierają wybrane części ciała. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją rozmiarów – odzież kompresyjna musi zostać idealnie dobrana. Zbyt luźna lub zbyt ciasna nie zagwarantuje ochrony w takim stopniu, jakiego od niej oczekujemy. Sklep yellowSPORT oferuje opaski kompresyjne o różnych zastosowaniach, w atrakcyjnych cenach. Jeśli Twoje mięśnie i ścięgna są regularnie narażane na mikrouszkodzenia, chroń je, stosując profesjonalną odzież o działaniu kompresyjnym. Ubrania wykorzystujące zjawisko kompresji możesz nosić podczas treningu, jak również bezpośrednio po nim, aby maksymalnie przyspieszyć regenerację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE