Reklama

Reklama

Klimatyzacja kanałowa na poddaszu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Klimatyzacja kanałowa na poddaszu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nowoczesne budownictwo, jest nastawione na powstawanie takich budynków, które zagwarantują optymalne utrzymanie oraz odprowadzenie ciepła. Nie będzie to jednakże możliwe w każdej z części domu i w czasie ciepłych miesięcy, nie wszędzie będzie równie komfortowo. Znakomity przykład, stanowić będzie dom mający użytkowe poddasze, gdzie skosy są winne zbyt dużej temperaturze. W takich i podobnych przypadkach, najlepszym wyjściem będzie montaż systemu klimatyzacyjnego, który umożliwi cieszenie się optymalnym zakresem temperatury w każdej spośród części domu.

Reklama

Klimatyzacja - czym jest i jakie funkcje może ona spełniać?

Klimatyzacja stanowi swego rodzaju metodę na przetrwanie, kiedy na zewnątrz temperatury znacząco przekraczają poziomy, które uważane są za optymalne. Dla wielu osób, będzie to jeszcze pewien symbol luksusu, ale każdego roku klimatyzacja staje się coraz bardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem. Najważniejszą funkcję urządzeń klimatyzacyjnych, stanowi schładzanie powietrza, niemniej jednak z pewnością nie będzie to wyłączna ich rola. Niewątpliwie wszystko zależne będzie od wybranego przez nas modelu, ale najważniejszymi funkcjami klimatyzacji będą:
  • oczyszczanie powietrza,
  • osuszanie powietrza,
  • wentylacja,
  • ogrzewanie powietrza,
  • chłodzenie powietrza.
Za ich sprawą, nabywając urządzenie klimatyzacyjne, możemy zyskać pewność, iż atmosfera w miejscu naszego zamieszkania, ulegnie znaczącej poprawie.

Klimatyzacja - jaki jej rodzaj będzie odpowiedni na poddaszu?

Poddasze w domu jednorodzinnym to kondygnacja, w której zwykle panuje wyższa temperatura, aniżeli na parterze. Przyczyn takiego stanu rzeczy, może być co najmniej kilka. Skośne dachy w ciemnej barwie, będą się mocniej nagrzewać od promieni słonecznych, aniżeli pionowe, jasne ściany całego budynku. Okna balkonowe i dachowe, przepuszczają spore ilości słonecznego promieniowania, jak i ogrzane powietrze z całości domu, które unosi się i pozostaje tym samym na poddaszu. Jedyną słuszną metodę na obniżanie temperatury w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu, stanowi zainstalowanie systemu klimatyzacyjnego.
Podczas dobierania mocy urządzenia klimatyzacyjne go, trzeba kierować się zasadą 1kW/10m2. Przy czym jednakże musimy zwrócić uwagę na chłodniczą moc wybranego urządzenia, nie zaś na ilość zużywanej przez nie energii elektrycznej.
Zależnie od tego, czy chcemy chłodzić jedno, czy też dwa pomieszczenia, albo nawet całe poddasze i być może salon z jadalnią znajdujących się na parterze, do wyboru będziemy mieć co najmniej kilka konfiguracji jednostek wewnętrznych wraz z zewnętrznymi, które przeznaczone są do używania w jednorodzinnych domach.

Klimatyzatory kanałowe - czym się odznaczają?

Na rynku, dostępne są różne systemy klimatyzacyjne. Jeżeli jednak zapragniemy mieć pod kontrolą jakość powietrza, poziom temperatury i wilgotność w paru pomieszczeniach, warto abyśmy przemyśleli kwestię zakupu klimatyzacji kanałowej. Z jakich powodów? Z uwagi na to, iż będzie to najwygodniejsze i najłatwiejsze w użytkowaniu rozwiązanie. Nie dość, iż tego typu klimatyzacja umożliwia obsługiwanie równocześnie paru pokojów, to jeszcze możemy ją skutecznie ukrywać, zostawiając tylko kratki w ścianie albo w suficie.
Klimatyzatory kanałowe, składają się z centralnej jednostki i odchodzących z niej kanałów, które mogą być poprowadzone do paru pomieszczeń. Odprowadzane od klimatyzatora kanały, mogą odznaczać się prostokątnym albo okrągłym przekrojem, zaś ich długość zależna będzie od mocy przepływania powietrza wybranego typu klimatyzatora. Kanały przechodzić mogą poprzez stropy i ściany, dlatego nas tego typu klimatyzacją, warto się będzie zastanowić jeszcze na etapach budowy domu. Montowanie i rozkładanie kanałów, będzie niewątpliwie możliwie w późniejszym czasie, ale na pewno będzie to wymagać większego wkładu pracy.

Jak przebiega montaż klimatyzatora kanałowego?

Bez uwagi na to, gdzie chcemy zamontować klimatyzator, warto aby zrobił to specjalista. Nie tylko z uwagi na przepisy, ale też ze względu na posiadane doświadczenie i posiadany w ręku fach - jeżeli pomimo tego zechcemy dokonać tego samodzielnie, warto jest skorzystać z przygotowanej profesjonalnie instrukcji, którą dostajemy podczas zakupu sprzętu. Montaż klimatyzacji kanałowej, opiera się głównie na dobraniu właściwego miejsca na centralną jednostkę, która będzie odpowiadała za sterowanie powietrzem, które przedostaje się do pomieszczeń, jak i rozprowadzenie kanałów. Zależnie od swoich preferencji, możemy dokonać wyboru jednostki centralnej z taką liczbą kanałów, ile posiadamy w domu pomieszczeń.

Sam etap rozprowadzania kanałów to kwestia wybrania, gdzie chcemy zamontować wlot powietrza z klimatyzacji. Jeżeli podejmiemy decyzję o montażu już po skończeniu domu, trzeba brać pod uwagę konieczność dodatkowych prac budowlanych. Chodzi o utworzenie otworów pod kanały. Po tym, jak rozłożymy rury, musimy zaślepić ich wyloty odpowiednimi kratkami, podłączyć je do centralnej jednostki oraz wykonać konfigurację urządzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy