Reklama

Klasyczny domofon czy nowoczesny wideodomofon? Jakie rozwiązanie wybrać w 2021 roku?

Opublikowano:
Autor:

Klasyczny domofon czy nowoczesny wideodomofon? Jakie rozwiązanie wybrać w 2021 roku? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Bezpieczeństwo Twojego gospodarstwa domowego, czyli prawdziwy temat-rzeka dla wielu osób. Zwłaszcza, jeżeli mowa o doborze elektroniki, której głównym zadaniem jest sprawowanie pieczy nad bezpieczeństwem w domach jednorodzinnych, domkach wielorodzinnych czy na blokowiskach. Przez lata za absolutną podstawę wyposażenia takich miejsc uważano domofony, jednak rynek w dzisiejszych czasach dostarcza alternatywę dla tego tradycyjnego rozwiązania. Mowa tutaj o nieco bardziej nowoczesnych wideodomofonach. Na który sprzęt warto postawić w 2021 roku? Razem z nami dokonasz świadomych zakupów i podnieść poziom bezpieczeństwa w domu i mieszkaniu!

Niska skuteczność identyfikacji jest domeną tradycyjnych domofonów. Na to musisz uważać! 

Klasyczne domofony analogowe bądź cyfrowe pełnią bardzo ważną funkcję zdalnego otwierania drzwi. Najczęściej można spotkać je w prywatnych mieszkaniach oraz innych budynkach, gdzie w kwestii bezpieczeństwa zdecydowano się zainstalować urządzenie pozwalające na błyskawiczną identyfikację osób, chcących dostać się do środka. Weryfikacja potencjalnych gości w omawianym tutaj przypadku odbywała się za pomocą głosu, co już od początku budziło wiele wątpliwości oraz okazji dla rabusiów. Metoda ta charakteryzuje się również niską skutecznością w 2021 roku. Tym bardziej jeżeli pod uwagę weźmiemy fakt, że podstawowe rodzaje kaset nie posiadały innej wersji zabezpieczenia przed niechcianym zwolnieniem blokady drzwi. Dopiero wraz z rozwojem takich urządzeń wzrosła popularność domofonów wyposażonych w specjalny zamek szyfrowy i chociażby funkcję nagrywania wiadomości głosowych. To także narodziny zdecydowanie nowocześniejszych wideodomofonów, gdzie przestarzały mikrofon oraz głośnik zostały zastąpione kamerką IP. 

Wideodomofon, czyli powiew nowoczesności. Z takim urządzeniem masz wszystko na oku! 

Ciężko to sobie wyobrazić, ale pierwsza fala ogromnej popularności wideodomofonów przybyła do Polski ledwie kilka lat temu. Rozwiązania proponowane przez sklep https://5tech.pl/ charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz możliwością jeszcze szybszego lub przede wszystkim jeszcze dokładniejszego rozpoznania osoby znajdującej się po drugiej stronie odbiornika. Właśnie z  takiego powodu fakt, że wideodomofny długo nie wyparły z obiegu tradycyjnych domofonów może nieco dziwić. W roku 2021 nic nie może zastąpić obrazu wyświetlanego bezpośrednio z kamerki skierowanej na sylwetkę oraz twarz potencjalnego gościa. Taki przypadek świetnie połączył bardzo dużą funkcjonalność z maksymalną wygodą oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwem!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE