Reklama

Kiedy chcesz zakopać topór wojenny z żoną wybierz rozwód bez orzekania o winie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kiedy chcesz zakopać topór wojenny z żoną wybierz rozwód bez orzekania o winie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Podjąłeś ze swoją żoną decyzję o rozwodzie? Nie widzicie szansy na jakąkolwiek poprawę tej beznadziejnej sytuacji? W takim przypadku warto zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie. Pozwoli to Wam rozpocząć nowy etap w życiu na własny rachunek, a co najważniejsze w odróżnieniu od tradycyjnego pozwu z orzekaniem o winie zaoszczędzicie wielu nerwów i czasu na ciągnących się rozprawach sądowych. Jeśli chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z rozwodem bez orzekania o winie, czytaj dalej!

Myślisz, że udzielenie rozwodu to tylko formalność? Przekonaj się, czy aby na pewno

W ogólnym rozumieniu rozwód oznacza zakończenie związku małżeńskiego, czyli zerwanie tzw. węzła. Jednak w świetle prawa sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami społecznymi rozwód jest to zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Oznacza to, że pomiędzy małżonkami dochodzi do ustania trzech więzi:

                     duchowej zwanej uczuciową,

                     fizycznej, czyli inaczej cielesnej,

                     gospodarczej tj. ekonomicznej.

Dopiero kiedy sąd, dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu uzna rozpad jednej z trzech więzi, podejmie decyzję o zupełnym rozpadzie małżeństwa. Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kwestia trwałości. Oznacza ona, że para małżonków nie powróci do wspólnego życia. Stwierdza się to biorąc pod uwagę takie czynniki jak czas trwania małżeństwa oraz czas od kiedy doszło do popsucia relacji. Oczywiście nie można tutaj użyć słowa nigdy, ponieważ życie bywa nieprzewidywalne i zdarzają się sytuacje kiedy pary wracają do siebie. Jednak sąd przy trwałym rozpadzie małżeństwa określa największe prawdopodobieństwo.

Rozwód bez orzekania o winie – poznaj jego największe zalety

Kiedy już wiesz jak co sąd bierze pod uwagę przy określeniu zupełnego i trwałego rozpadu związku małżeńskiego kolejnym krokiem jest wybranie jednej z dwóch możliwych opcji rozwodu. Pierwsza polega na orzekaniu o winie, a druga przeprowadzana jest bez orzekania. Musisz wiedzieć, że jeśli chcesz zdecydować się na rozwód bez ustalania winnego Twoja żona również musi się na to zgadzać! Poza zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy musisz wiedzieć, że rozwód bez orzekania o winie posiada jedną najważniejszą zaletę. Chodzi tutaj o alimenty. Płacisz je nie tylko na dziecko ale również na małżonka. Bez orzekanie o winie obowiązek alimentacyjny jest obecny tylko wtedy, gdy małżonek znajdzie się w ciężkiej sytuacji materialnej. A co najważniejsze starać się można o nie tylko przez 5 lat. Pamiętaj jednak, że Twoja żona w każdej chwili może wycofać się z ugody, a wtedy podczas rozwodu orzekana wina. Jeśli jesteś zdecydowany i szukasz odpowiednich dokumentów na złożenie wniosku zajrzyj na stronę https://www.rozwodznia.pl/dokumenty-do-kupienia/pozew-rozwodowy-bez-orzekania-o-winie/. Znajdziesz tutaj komplet wymaganych dokumentów do kupienia, a także możesz liczyć na pomoc doświadczonych prawników. Dla Kancelarii Adwokackiej Jerzego Chojki przeprowadzanie rozwodów z korzyścią dla mężczyzn to priorytet!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE