Reklama

Reklama

Jak walczyć z kleszczami i komarami?

Opublikowano:
Autor:

Jak walczyć z kleszczami i komarami? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wielkimi krokami zbliża się wiosna i coraz cieplejsze dni. Niestety im cieplej, tym większe zagrożenie związane m.in. z kleszczami i komarami. Z roku na rok, zdaje się nam słyszeć o coraz większych plagach i zdecydowanym wzrostem zachorowalności m.in. na boreliozę. Jak radzić sobie z niechcianymi insektami w naszym ogrodzie czy działce?

Reklama

Ocieplenie klimatu, zwłaszcza łagodne zimy, spowodowały, że kleszczowy sezon zaczyna się wczesną wiosną i trwa do późnej jesieni. W Polsce do chorób przenoszonych przez kleszcze należą m.in. borelioza, anaplazmoza, odkleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza oraz riketsjoza. Są to szczególnie groźne choroby dla dzieci, które chcemy chronić w pierwszej kolejności.

Odkomarzanie i odkleszczanie to skuteczne metody na to, by pozbyć się insektów z Twojego otoczenia, zwłaszcza jeżeli w Twoim ogrodzie bawią się dzieci lub Twoje ulubione czworonogi. Świetnym sposobem na pozbycie się niebezpieczeństwa jest skorzystanie z profesjonalnej firmy jak np. odkleszczenieogrodu.pl. Specjaliści tego przedsiębiorstwa posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz sprzęt, a przy użyciu środków bezpiecznych dla ludzi i zwierząt mogą szybko sprawić, że zabawa i spędzanie czasu przed domem będzie bezpieczne.

Odkleszczanie i odkomarzanie w Warszawie

Warszawa to stolica i największe miasto w Polsce. Tym samym spotkamy tu największe zaludnienie na 1 km2 w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że nie spotkamy tutaj położonych w spokojniejszych miejscach domów otoczonych lasami czy akwenami wodnymi. To idealne warunki dla kleszczy i komarów. Ponadto, Warszawa jest przecież otoczona mnóstwem mniejszych miejscowości, do których wiele osób ucieka od zgiełku miasta. W tego typu miejscowościach problem z komarami i kleszczami jest jeszcze większy. Jest jednak na to sposób. Skorzystanie z firmy odkomarzanie Warszawa zapewni Ci spokój i bezpieczne spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Specjaliści z zakresu dezynsekcji to wysoko wykwalifikowani specjaliści, legitymujący się certyfikatami ukończenia wielu kursów, które w połączeniu z doborem odpowiednich środków, mogą zapewnić bezpieczne, szybkie i skuteczne pozbycie się kleszczy i komarów z Twojej posesji.

Podsumowanie

Mimo, że na rynku znajdziemy sporo środków chemicznych, które w teorii możemy użyć samodzielnie do dezynsekcji naszego podwórka, musimy pamiętać, że wiele z nich może szkodzić naszym dzieciom lub zwierzętom, które posiadamy i spędzają czas na zewnątrz. Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej firmy. Specjalistyczny sprzęt i wysokie kwalifikacje powinny zapewnić spokój na sezon wiosenno-letni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE