Reklama

Jak utrzymać prawidłową wagę po zakończeniu diety?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak utrzymać prawidłową wagę po zakończeniu diety? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Masz za sobą proces odchudzania i szczęśliwie udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy? Z pewnością zastanawiasz się, jak utrzymać nową wagę, aby nie dopadł Cię tzw. efekt jojo. To niełatwe zadanie, ale jak najbardziej możliwe. Sprawdź zatem, co zrobić, aby utrzymać właściwą wagę po zakończeniu diety.

Dziennik odżywiania

Prowadzenie dziennika odżywiania to prosta i skuteczna metoda na zgubienie zbędnych kilogramów. Dlaczego więc nie skorzystać z niej również po zakończeniu diety? Polega ona na zapisywaniu wszystkiego, co zjadłeś w danym dniu. Aby zapiski były możliwie najbardziej skuteczne, warto zapisywać też wielkość porcji oraz godzinę spożycia posiłku. Już po kilku dniach prowadzenia zeszytu można stwierdzić, z czym masz największy problem i gdzie popełniasz błędy żywieniowe. Wiele osób niestety zaczyna podjadać w nocy, spożywa posiłki nieregularnie albo coraz częściej sięga po gazowane napoje bądź słodkie przekąski. Uczciwe i systematyczne prowadzenie dziennika pomoże Ci łatwo określić błędy w diecie, a tym samym je wyeliminować.

Niewłaściwa dieta

Wiele osób po utracie niechcianych kilogramów wraca niestety do dawnych nawyków żywieniowych. To duży błąd, który szybko skutkuje wzrostem wagi. Aby do tego nie dopuścić, należy spożywać zdrowe, odpowiednio zbilansowane i różnorodne posiłki. Nie zawsze jest to łatwe. Na szczęście istnieją sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Jednym z nich jest catering dietetyczny, czyli zamawianie zdrowych, wartościowych posiłków do domu. Jeśli interesuje Cię dieta pudełkowa, Płock lub okolice to natomiast Twoje miejsce zamieszkania, wypróbuj catering dietetyczny w firmie Fitness Catering. Posiłki są opracowywane z udziałem wykwalifikowanych dietetyków, co sprawia, że cechują się odpowiednią kalorycznością i bilansem energetycznym. Wybierając to rozwiązanie, masz pewność, że dostarczasz organizmowi wszystko to, co niezbędne, a jednocześnie nie przekraczasz konkretnej liczby kalorii w ciągu dnia.

Pamiętaj o śniadaniu

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ale wciąż mnóstwo osób zapomina o jego spożywaniu. To ogromny błąd, zwłaszcza w przypadku osób, które zakończyły dietę. Regularne jedzenie śniadań ułatwia odchudzanie i utrzymanie efektów diety. Istnieją badania naukowców, wedle których osoby, które codziennie jedzą wartościowe, dobrze zbilansowane śniadanie, chudną łatwiej i szybciej niż osoby, które śniadań unikają. Również po zakończeniu diety nie wolno zapominać o tym posiłku, aby nie stracić tego, co udało się osiągnąć tyloma wyrzeczeniami i wysiłkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE