Reklama

Jak usunąć sople i śnieg z dachu? Gdzie znaleźć najlepsze drabiny?

Opublikowano:
Autor:

Jak usunąć sople i śnieg z dachu? Gdzie znaleźć najlepsze drabiny? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nieubłaganie zbliża się zima. Jak naucza nas wszystkich doświadczenie; nie da się przewidzieć, czy znów czeka nas cała masa pięknego, śnieżnobiałego śniegu, czy raczej drobne, sporadyczne i krótkotrwałe opady. Niemniej jednak pewni możemy być, że będzie zimno. Co to oznacza? Przy znacznie niskich temperaturach powstawać będą sople na dachach naszych domów, kamienic, sklepów czy innych nieruchomości. To rzecz, której bagatelizować nie można, ponieważ może wywołać znaczne, negatywne skutki. Warto przypomnieć, że litera prawa obliguje nas do regularnego oczyszczenia dachów oraz usuwania wszelkich zagrożeń. To ważne, aby zapobiegać wypadkom. Dowiedz się, jak poradzić sobie z tym problemem i jaką drabinę wybrać, aby zagwarantować sobie i innym bezpieczeństwo.

Podstawa prawna i kilka istotnych informacji o zimowych zagrożeniach

 

Jeden metr sześcienny puchu śniegowego może ważyć około 200kg. Jeśli zaś śnieg jest mokry, wspomnianą wartość należy pomnożyć niemal czterokrotnie. Jak widzimy, to stanowi nie mniejszy problem niż lodowe sople. Dlatego też wszelkie zagrożenia należy usuwać jak najszybciej. Te obowiązki właścicieli nieruchomości znaleźć można w ustawie z 13 września 1999 roku. W przypadku kamienic, hal produkcyjnych, magazynów i galerii, należy zasięgnąć usług zewnętrznych firm. To niezbędne, aby tak ważnym i licznym zagrożeniem zajęli się specjaliści. Niemniej jednak zagrożenie powstające na dachu naszego domu jednorodzinnego możemy usunąć zupełnie samodzielnie.

 

Jak zabrać się za usunięcie sopli? Poznaj podstawy bezpieczeństwa

 

Sople i śnieg możemy usunąć samodzielnie. Konieczna w tym celu okaże się odpowiednia drabina, która zapewni nam bezpieczeństwo podczas tego działania, a także pewnego rodzaju wygodę. Dobra drabina nie ograniczy naszych ruchów, zmuszając tym samym do ekwilibrystycznych i niewygodnych poz. Świetna w tym celu będzie drabina wolnostojąca trzyelementowa. Dlaczego? Otóż umożliwia rozsunięcie wszystkich jej elementów i stosowania jej jako drabiny przystawnej o dużym zasięgu roboczym. Jej mocna konstrukcja zapewni nam również odpowiednie bezpieczeństwo; jest to bowiem jedna z najstabilniejszych form tego urządzenia. Nie trzeba jej również opierać o ścianę, co niezwykle ułatwia całe przedsięwzięcie usuwania sopli. Warto zwrócić uwagę również na to, że odnajdziemy dużo modeli gwarantujących odpowiedni zasięg roboczy. To w tym aspekcie niezwykle istotne. Świetny i szeroki wybór drabin znaleźć można na stronie sklep.drabiny.info, którą prowadzi firma Higher. Nie zapominajmy, że odśnieżanie oblodzonego dachu jest niebezpieczne, dlatego też należy zachować najwyższe bezpieczeństwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE