Reklama

Jak się zabezpieczyć przed utratą prądu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak się zabezpieczyć przed utratą prądu? - Zdjęcie główne

Jak się zabezpieczyć przed utratą prądu?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Przerwa w dostawie prądu to niezbyt miłe doświadczenie. Zwykle jest to niespodzianka, choć nie tego typu, której byśmy oczekiwali. Planowane wyłączenia sieci znamy z wyprzedzeniem, dzięki informacjom od operatora. Jednak awarie, szczególnie te spowodowane przez złą pogodę, taką jak porywisty wiatr powalający drzewa na linie energetyczne, potrafią zaskoczyć najbardziej. Szczególnie trudno jest na obszarach mniej zurbanizowanych, gdzie usunięcie skutków awarii często trwa zdecydowanie dłużej. Kiedy przerwa w dostawie prądu staje się nieoczekiwanym gościem, zaczynamy szukać rozwiązań. Jak sobie radzić w tych sytuacjach, zwłaszcza gdy przerwy w dostawie prądu są częste i długotrwałe? Czy jest sposób, by zapewnić sobie niezawodność dostaw energii, niezależnie od kaprysów pogody czy planów operatora sieci?

Urządzenie, które wytwarza prąd – agregat prądotwórczy

Czy istnieje sposób na zabezpieczenie się przed nieoczekiwaną utratą prądu? Oczywiście, że tak! Rozwiązaniem są agregaty prądotwórcze, urządzenia, które przekształcają energię mechaniczną w energię elektryczną. Działają na prostej zasadzie: silnik napędza prądnice za pomocą wału korbowego, a ta z kolei wytwarza prąd. Za poziom napięcia odpowiada stabilizator, dzięki któremu możemy bezpiecznie podłączyć inne urządzenia do agregatu prądotwórczego. Wszystko to sprawia, że agregaty prądotwórcze stanowią solidne zabezpieczenie w sytuacjach awarii prądu.

Na polskim rynku jednym z czołowych producentów i dystrybutorów agregatów prądotwórczych jest firma Proton. Zasłynęła ona jako dostawca niezawodnych, sprawdzonych rozwiązań, które znajdują zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. W swojej ofercie Proton posiada agregaty zarówno stacjonarne, jak i przenośne, dostosowane do różnorodnych potrzeb klientów. Sprzęt możesz sprawdzić na stronie https://proton-polska.pl.

Stacjonarne agregaty prądotwórcze – gdzie je stosować?

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość energii, warto zdecydować się na stacjonarny agregat prądotwórczy, zwane również jako agregaty prądotwórcze przemysłowe. To sprzęt zwykle o dużej mocy. Może być wykorzystywany jako zasilanie awaryjne, jak i główne. Dobrym przykładem są tutaj działki rekreacyjne, do których nie została doprowadzona linia energetyczna.

Urządzenia te sprawdzą się również w biznesie. Agregaty znajdują zastosowanie w restauracjach, rolnictwie, stacjach paliw, czy zakładach przemysłowych. Kupując agregat prądotwórczy, masz pewność, że w Twojej firmie nigdy nie zabraknie energii elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze przenośne – uniwersalne rozwiązanie

Sprzęt tego typu ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywany w sposób identyczny jak stacjonarny. Agregaty prądotwórcze przenośne są łatwe w transporcie. Dzięki temu wykorzystasz je wszędzie tam, gdzie akurat masz potrzebę. Brak prądu na biwaku? Prace na działce? Może organizujesz imprezę plenerową?

Przenośne agregaty prądotwórcze wykorzystywane są często przez firmy budowlane. W przypadku nowych działek, gdzie nie został jeszcze doprowadzony prąd, to często jedyne rozwiązanie, aby wykonać niezbędne prace remontowe. Urządzenia tego typu można przewozić nawet samochodem osobowym. Agregaty prądotwórcze mobilne to sprzęt wykorzystywany przez większość firm remontowych.

Wydajne i ekonomiczne agregaty

Wykorzystując silniki diesla w swoich agregatach prądotwórczych, firma Proton stawia na rozwiązanie o podwyższonej wytrzymałości. Jednostki napędowe tego typu są bardziej odporne niż benzynowe. Analogicznie dzieje się z silnikami samochodów. Wszak niemal wszystkie „TIRy” na świecie to diesle!

Agregaty prądotwórcze Proton cechują się niskim zużyciem paliwa. W porównaniu do silników benzynowych oszczędności mogą wynieść nawet ok. 150 zł przy zaledwie 8 motogodzinach pracy! Jest to szczególnie ważne, jeżeli w Twojej okolicy przerwy w dostawie prądu występują cyklicznie lub używasz sprzętu na co dzień, np. w firmie budowlanej.

Podsumowanie

Agregaty prądotwórcze odgrywają nieocenioną rolę, gwarantując stały dostęp do energii elektrycznej. Bez względu na sytuację - krótkotrwałe przerwy w dostawie prądu czy długotrwałe braki w sieci - agregat prądotwórczy jest gwarantem niezakłóconego zasilania. Wybierając urządzenie wysokiej jakości, mamy pewność jego niezawodności. Firma Proton oferuje agregaty prądotwórcze, które charakteryzują się nie tylko niezawodnością, ale również wydajnością i elastycznością. Są one idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i instytucji, które stawiają na niezależność i nieprzerwaną dostawę energii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE