Reklama

Reklama

Jak powinna wyglądać dobra strona www?

Opublikowano:
Autor:

Jak powinna wyglądać dobra strona www? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę bez strony www. Oczywiście, media społecznościowe nieco wypierają tradycyjne www, niemniej, posiadanie własnej domeny i ładnej strony jest niezbędnikiem każdego przedsiębiorcy. Minimalizm i estetyka – to główne trendy, które niosą kolejne zmiany na rynku IT. Stawiane przez Webdesignerami zadania są coraz trudniejsze do zrealizowania

Reklama

Zaplanowane działania

W pierwszej kolejności powinniśmy mieć koncepcję na własną www. To od niej zależy dalszy ciąg działań. Pierwsze spotkanie z firmą powinno pozwolić wykonawcy naszej strony www dowiedzieć się:

 1. Jakie informacje mają pojawić się na stronie?

 • Czy strona ma posiadać prócz podstawowych funkcji bardziej rozbudowane moduły?

 • Po czyjej stronie jest przygotowanie tekstów na stronę internetową?

 • Jaki jest oczekiwany termin realizacji strony www?

 • Co w nagłówku, co w stopce?

  To bardzo ważne kwestie. Przez lata użytkownicy przyzwyczaili się do pewnych standardów, choćby takich, że w nagłówku znajdą menu czy logo firmy, a w stopce linki do ważnych podstron i informacje kontaktowe. Warto uwzględniać te kwestie w projektowaniu swojej internetowej wizytówki. Zaburzenie tych proporcji może sprawić, że wrażenia użytkownika z wizyty w witrynie będą marne, co może wpłynąć na wysoki współczynnik odrzuceń i brak szans na powrót tego konkretnego użytkownika na naszą stronę. Ważne również, aby już na początku określić, z jakimi mediami społecznościowymi strona www ma być zintegrowana. Pomoże nam to w dalszym procesie tworzenia strony www.

  Content is the King

  To chyba najważniejszy moment całego procesu projektowania strony www. To tutaj powinniśmy oczekiwać największego zaangażowania naszego Klienta. Treść, o ile nie jesteśmy copywriterami, musi być dostarczona przez Zamawiającego w taki sposób, aby łatwo można było dostosować ją do potrzeb każdej z podstron. Pamiętajmy, dla dobrego pozycjonowania strony, treści powinno być stosunkowo dużo. Powinna wyczerpać temat i nasz Klient musi o tym wiedzieć. Są także firmy takie jak www.it-agencja.pl, które proponują w swoim standardzie przygotowanie tekstów na stronę www. Takie usługi jednak są zazwyczaj dodatkowo płatne.

  Dodatkowe funkcjonalności

  O ile formularz kontaktowy, interaktywny przycisk dzwoniący i oczywiście wersja mobilna strony www to obecnie standard, który powinien znaleźć się w podstawowej wersji strony, o tyle każde rozszerzenie, dodatkowy moduł czy funkcjonalność, powinna zostać omówiona i zwykle jest dodatkowo płatna. Pamiętajmy, że część z modułów może zostać łatwo zaimplementowana dzięki poradnikom, gotowym rozwiązaniom itd. Niektóre, bardziej skomplikowane skrypty, mogą jednak wymagać specjalistycznej wiedzy programistycznej, która kosztuje. Każdy Klient powinien także pomyśleć o pozycjonowaniu strony internetowej i wybrać firmę jak strony internetowe Warszawa. Ten podmiot kompleksowo zajmuje się zarówno tworzeniem stron www, pisaniem tekstów, pozycjonowaniem i reklamą online.

  Podsumowanie

  Podsumowując, tak Klient, jak i Webdesigner, muszą ustalić formę współpracy i dokładnie określić zakres, który ma być zrealizowany, W innym przypadku może dojść do nieporozumień, w szczególności w zakresie ceny usługi, co zawsze prowadzi do sprzeczek, a w skrajnych wypadkach do sądu.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE