Reklama

Jak odpowiednio ubrać się na rower?

Opublikowano:
Autor:

Jak odpowiednio ubrać się na rower? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Podróżowanie rowerem to odpoczynek, chęć pokonywania własnych słabości, a także dbanie o kondycję. Takie działanie wymaga odpowiedniego stroju. O ile przy jeździe typowo rekreacyjnej ma on mniejsze znaczenie, o tyle przy regularnej staje się priorytetem. Przekonaj się zatem, jak odpowiednio ubrać się na rower.

Kiedy popatrzymy na zawodowych rowerzystów, zobaczymy, że nie tylko jednoślad jest ważny. Istotny jest także strój. Jeśli dobierzemy go odpowiednio do rodzaju aktywności fizycznej, a także pory roku, organizm nam za to podziękuje. Właściwy strój na rower pozwala poczuć się komfortowo, a także nie krępuje ruchów, co ma ogromne znaczenie podczas pedałowania, czy też konieczności wykonywania nagłych manewrów. Ponadto dobrze skomponowany zestaw zapobiega wychłodzeniu, które może mieć negatywne skutki dla całego organizmu. Czas więc rozstrzygnąć, jaki strój założyć na jazdę rowerem.

W co się ubrać na rower?

Jazda na rowerze co prawda nie jest pokazem mody, tylko możliwości, ale strój odgrywa tu bardzo ważną rolę. We właściwych ubraniach jeździ się wygodniej, a także bezpieczniej dla zdrowia.

Latem

Podróżowanie rowerem, kiedy za oknem panują wysokie temperatury, może być uciążliwe. Dlatego nie warto zakładać ubrań, które są wykorzystywane na co dzień. Mogą one dodatkowo zwiększać poczucie gorąca. Latem najlepiej jest ubrać się na rower w:

     koszulki termoaktywne wykonane ze sztucznych tkanin, które odprowadzają pot na zewnątrz - mogą to być koszulki z krótkim rękawem lub bezrękawniki,

     krótkie spodenki rowerowe z wkładką lub bez - w zależności od upodobań użytkownika,

     sportowe buty,

     sportowe skarpetki.

Taki strój jest lekki, a przy tym dba o odpowiednią wentylację. Dzięki niemu można komfortowo podróżować rowerem na krótkich, jak i długich dystansach.

Wiosną i jesienią

W ciągu roku występują dwie pory, które mogą być zdradliwe dla rowerzysty. To wiosna i jesień. Wtedy też użytkownicy jednośladów z jednej strony mogą czuć jeszcze (lub już) ciepło, z drugiej już (lub jeszcze) zimno. Do tego wiosną i zimą oprócz zmiennych temperatur pojawiają się opady deszczu. Wtedy też trzeba zadbać o odpowiedni strój na rower.

Wiosną i zimą sprawdzą się:

     koszulki termoaktywne,

     rękawki,

     bluzy,

     kurtki,

     długie spodnie,

     bielizna termiczna,

     rękawiczki rowerowe.

Powyższe elementy ubioru rowerzysty dostosowane są do zmieniającej się pogody. Jednocześnie zapewniają komfort termiczny oraz nie krępują zbytnio ruchów, co jest niezwykle istotne wiosną i zimą. Wtedy też widoczność oraz warunki drogowe nie sprzyjają bezpiecznemu podróżowaniu, więc czujność i możliwość błyskawicznego wykonania manewru są bardzo ważne.

Sprawdź koniecznie ofertę sklepu rowerowego PGBikes: https://pgbikes.pl/

Podsumowanie

W podróżowaniu rowerem bardzo ważny jest sam jednoślad, dodatkowe akcesoria, które wpływają na bezpieczeństwo, ale także strój. Właściwy ubiór umożliwia rowerzyście komfortową jazdę, a ponadto pozwala zadbać o zdrowy organizm. Jednocześnie strój na rower pozwala na niczym nieskrępowane manewrowanie jednośladem. Dlatego też latem warto zwrócić uwagę na koszulki termoaktywne, a także spodenki rowerowe. Z kolei wiosną i jesienią przydadzą się ponadto długie spodnie, rękawiczki, bluzy, kurtki, a niekiedy także bielizna termiczna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE