Reklama

Jak kominki gazowe mogą wpłynąć na jakość powietrza w Twoim domu

Opublikowano:
Autor:

Jak kominki gazowe mogą wpłynąć na jakość powietrza w Twoim domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Eksperci wyjaśniają, jak uniknąć widocznego i niewidocznego dymu. Po kontrowersjach związanych z piecami gazowymi, wielu właścicieli domów zaczyna rozglądać się po swoich domach w poszukiwaniu innych winowajców zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach.

Poszukiwania te mogą doprowadzić Cię do kominka, ponieważ wszystko, co wiąże się z ogniem i gazem może być powodem do niepokoju. Jeśli jednak kominek nie jest wadliwy i jest używany w sposób odpowiedzialny, powinniśmy móc bezpiecznie gromadzić się wokół paleniska.

Niezależnie od tego, czy Twój kominek jest gazowy, elektryczny, tradycyjny opalany drewnem, czy opalany peletami, emisja tlenku węgla jest możliwa.

Jeśli Twój dom nie jest odpowiednio wentylowany, ma słabe paliwo lub wykorzystuje słabo palące się drewno, może to prowadzić do emisji tlenku węgla. Jeśli masz kominek gazowy, powinien on być wyposażony w ekran ochronny nad kominkiem lub wyprowadzony na zewnątrz domu, aby zapobiec gromadzeniu się tlenku węgla. Odnośnie nieruchomości i ofert sprzedaży warto odwiedzić serwis ogloszenia24m

Podczas gdy kominki gazowe oferują realistyczny wygląd i szybko ogrzewają każdą przestrzeń prawdziwymi płomieniami, jak wszystko, co wiąże się z ogniem i gazem, kominki gazowe mogą przedstawiać potencjalne problemy bezpieczeństwa.

Skąd mam wiedzieć, czy mój kominek jest bezpieczny ?

Przed uruchomieniem kominka gazowego ważne jest, abyś czytał drobny druk i był zaznajomiony z urządzeniem. Niektóre kominki gazowe działają tylko z gazem ziemnym, podczas gdy inne mogą używać gazu ziemnego lub propanu. Nigdy nie należy używaj paliwa innego niż to, które jest wymienione na tabliczce znamionowej kominka gazowego. mówi Murphy.

Dziwny zapach, dźwięk lub chmura dymu wychodząca z komina to znak, że czas wezwać eksperta. Kurz, brud, popiół i sadza mogą gromadzić się z czasem z powodu ciągłego użytkowania. Ale jeśli urządzenie jest nowe, będzie potrzebowało czasu na odgazowanie lub utwardzenie. Postępuj zgodnie z sugestiami producentów dotyczącymi zalecanej procedury i wietrz obszar w tym czasie. Otwieranie okien i uruchamianie wentylatorów sufitowych i okiennych, a także przenośnych oczyszczaczy powietrza, pomoże w wysiłkach związanych z wentylacją.

Jak mogę poprawić jakość powietrza w moim domu ?

Jeśli twój dom ma już zainstalowane detektory dymu i tlenku węgla, sprawdź, czy baterie są aktualne i dobrze działają.  Twój dom powinien mieć nowy detektor tlenku węgla na każdym piętrze domu, w tym w piwnicy i garażu. Zainstaluj go po wewnętrznej stronie lub tuż za drzwiami wszystkich sypialni. 

Jeśli nie możesz usunąć lub wymienić urządzeń gazowych, posiadanie monitorów powietrza i urządzeń oczyszczających jest ważne. Urządzenia te ostrzegą Cię przed zanieczyszczeniami w powietrzu i uruchomią działania oczyszczające, aby pozbyć się toksyn z powietrza w tych pomieszczeniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy