Indywidualne czy grupowe ubezpieczenie na życie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Indywidualne czy grupowe ubezpieczenie na życie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pragniesz zapewnić bliskim poczucie bezpieczeństwa, ale nie chcesz przepłacać? A może szukasz polisy o szerokim zakresie ochrony, ale masz ograniczony budżet? Jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia na życie, jednak nie wiesz, na jaką ofertę się zdecydować? Do wyboru są dwa rodzaje polisy: grupowa i indywidualna. Każda ma wady i zalety, które trzeba wziąć pod uwagę. Sprawdź, co jest korzystniejsze.

Zakup ubezpieczenia na życie zarówno indywidualnego, jak i grupowego, to rozsądna decyzja. Pozwala ona uniknąć sprowadzenia na rodzinę kłopotów finansowych po nieszczęśliwym zdarzeniu. Dzięki temu każdy może spać spokojnie bez martwienia się o przyszłość. Jednak zdecydujesz się podpisać umowę z ubezpieczycielem, powinieneś poznać i porównać dostępne opcje.

Które ubezpieczenie wybrać: indywidualne czy grupowe?

Polisa indywidualna i grupowa to produkty z tej samej kategorii. Oba mają zapewnić pomoc finansową np. na wypadek śmierci, nieszczęśliwego zdarzenia czy pobytu w szpitalu. Mimo to, wiele je różni. Otóż:

  • grupowe ubezpieczenie na życie to oferta przygotowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe (TU) dla właścicieli firm, banków czy sieci komórkowych. Zapewnia pomoc w podstawowym zakresie, głównie na wypadek śmierci oraz np. poważnego zachorowania i urodzenia dziecka. W ramach umowy można objąć ochroną wszystkich pracowników czy klientów, którzy zdecydują się opłacać składkę. Ta jest zazwyczaj atrakcyjnie niska. Wynika to z niskiej sumy ubezpieczenia i ograniczonego zakresu ochrony. Zatem odszkodowanie nie jest zbyt wysokie, a szansa otrzymania go niewielka. Zaletą tej polisy jest to, że nie wymagana jest ankieta medyczna, dzięki czemu cała procedura jest szybka i bezproblemowa. Jednak jest pewna wada – ochrona obowiązuje tylko podczas pracy w danym miejscu, korzystania z usług banku czy sieci komórkowej. Zatem po rozwiązaniu umowy z firmą, ochrona przestaje obowiązywać;
  • indywidualna polisa na życie jest propozycją skierowaną do klientów, którzy pragną ubezpieczyć całą swoją rodzinę na wysoką kwotę od wielu ryzyk. Umowę na ubezpieczenie można zawrzeć na kilkadziesiąt lat. Dodatkowo można rozszerzyć jej zakres np. o niezdolność do pracy, czy doznanie uszczerbku na zdrowiu oraz dowolnie zmieniać wysokość sumy odszkodowania – do nawet dwóch milionów złotych! Jednak wraz z szerokim zakresem ochrony i wysoką kwotą rekompensaty rośnie składka, co może znacząco obciążać domowy budżet.
Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami ubezpieczeń nie jest łatwy. Jednak zanim podejmiesz decyzję, pamiętaj, że nie musisz rezygnować z żadnej z nich. Istnieje możliwość zawarcia umowy na dwie polisy, pod warunkiem, że będą one dotyczyły dwóch różnych TU. Dzięki temu po zdarzeniu otrzymasz podwójne odszkodowanie.

Więcej informacji o różnicach pomiędzy tymi dwoma produktami ubezpieczeniowymi znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/grupowe-ubezpieczenie-na-zycie.

Gdzie kupić korzystną polisę na życie?

Grupowa polisa na życie jest dostępna wyłącznie u pracodawcy, w banku lub u operatora sieci komórkowej. Zatem jeśli chcesz skorzystać z tej oferty, powinieneś się tam zgłosić.

Natomiast osoby, które są zainteresowane szerszym zakresem ochrony mogą znaleźć indywidualne ubezpieczenie na życie w rankomat.pl. Na stronie znajduje się prosty w obsłudze kalkulator, za pomocą którego można porównać warunki dostępnych ofert oraz poznać wstępne wyceny ubezpieczenia. Dodatkowo za pośrednictwem internetowego narzędzia można umówić się na rozmowę z doradcą. A to wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu!

Nie podejmuj zbyt pochopnie decyzji o zawarciu umowy na polisę. Przeanalizuj dokładnie „za” oraz „przeciw” każdego rodzaju ubezpieczenia i wybierz mądrze!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE