reklama

Gotowa gładź gipsowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gotowa gładź gipsowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościCzasy się zmieniają. Podczas gdy długi czas temu ludzie pokrywali ściany własnych mieszkań i domów tapetami, szybko zastąpiła je boazeria. Choć ta była niesamowicie popularna i obecna w niemal każdym lokum, szybko powrócono do tapet. Dziś jednak wszystko się zmieniło, a w nowoczesnych aranżacjach wnętrz stawia się na prostotę, a jednocześnie jednolitość. Słowem: na farby. Aby jednak te wyglądały na ścianie zgodnie z oczekiwaniami, trzeba ją najpierw przygotować w taki sposób, by była prosta, równa i pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości. W końcu farba w żaden sposób ich nie przykryje, a zaledwie zmieni ich kolor. Właśnie w tym miejscu sięga się zwykle po gładź gipsową. To o niej powiemy kilka słów w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego gładź to podstawa w wykroczeniach wnętrz?

Gotowa gładź gipsowa to materiał, którym pokrywa się ściany celem utworzenia na nich nowej warstwy - takiej, która (po późniejszym zagruntowaniu) będzie stanowiła świetne podłoże do dalszych działań. Mamy tutaj na myśli oczywiście malowanie. Gładź stosuje się jednak również do tapet. Choć te pokrywają niewielkie nierówności i są w stanie przykryć delikatne rysy i dziury, nie radzą sobie z bardzo zaniedbanymi ścianami. Gładź właśnie pozwala o nie zadbać.
 
Gładź stanowi podstawę przede wszystkim ze względu na bycie jedynym tego typu materiałem, który pozwala osiągnąć idealnie gładką powierzchnię. Ma to tym większe znaczenie, że w dzisiejszych czasach bardzo często stawia się na dodatkowe oświetlenie padające wprost na ściany. LED-y doświetlające ścianę? Kinkiety? Podświetlane obrazy? To wszystko uwydatnia niedoskonałości na ścianach. Te z kolei mogą być bez problemu zniwelowane właśnie za jej pośrednictwem.
 
Jak wygląda proces nakładania gładzi? Gotowa gładź gipsowa ma to do siebie, że jest... no właśnie, gotowa. Oznacza to, że w żadnym stopniu nie trzeba przygotowywać jej do nakładania. Wystarczy zamieszać, wziąć szpachlę i przystąpić do pracy, najlepiej układając równą jej warstwę w obrębie ściany. Nie należy się przy tym martwić o to, czy będzie to warstwa w pełni równa. Później bowiem przechodzi się do tak zwanego szlifowania. To w jego trakcie dodatkowo uzupełnia się niedociągnięcia, a przy okazji niweluje nierówności. Cały proces nie należy do bardzo skomplikowanych. Jest za to niesamowicie czasochłonny i wymaga precyzji. Choć więc gładź można nakładać samodzielnie, zazwyczaj sięga się po usługi profesjonalistów.
 
Warto odnotować: kupując gotową gładź gipsową zawsze powinno się stawiać na bardziej pojemne wiadro. Zazwyczaj bowiem używa się jej dość dużo - w szczególności jeśli chce się osiągnąć iście perfekcyjny efekt.

Czym kierować się przy wyborze gładzi?

Na rynku aktualnie istnieje kilku wiodących producentów gładzi gipsowej i chemii budowlanej chemiabudowlana.waw.pl, każdy z których stara się przekazać klientom, że to on jest tym zdecydowanie najlepszym i będącym w stanie zaskoczyć jakością swojego produktu. Jak zatem wybrać ten produkt, z którego rzeczywiście będzie się zadowolonym? Na co zwrócić przede wszystkim uwagę? Poniżej przedstawiamy te aspekty, które w tym przypadku liczą się zdecydowanie najbardziej.
  • Opinie użytkowników - profesjonaliści bardzo chętnie wyrażają swoje zdanie na temat produktów, z którymi przychodzi im pracować. To na ich uwagi i opinie należy zwrócić szczególną uwagę. Można je znaleźć nie tylko na specjalistycznych forach dyskusyjnych, ale też w obrębie sekcji komentarzy w sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać o tym, by odróżniać komentarze wiarygodne od tych, którym daleko jest do wiarygodności.
  • Cena - w przypadku gładzi gipsowej, ta powinna być adekwatna do jej jakości. Oznacza to, że alarmująca może być zarówno zbyt niska, jak i nazbyt wysoka cena. Ważne jest więc to, by zorientować się na rynku pod tym względem.
  • Szybkość schnięcia - ma ona spore znaczenie, jeśli na prace ma się z góry określony czas. Zakłada się, że ta powinna oscylować w granicach 2-3 godzin. Jeżeli producent deklaruje krótszy lub dłuższy czas, najprawdopodobniej mija się z prawdą.
  • Oferowana grubość warstwy - każda z gładzi ma określoną grubość, którą jest się w stanie osiągnąć za jej pośrednictwem bez ryzykowania utraty należytego efektu. Warto zwrócić uwagę na to, jak grubej warstwy się potrzebuje i to właśnie do tego dobrać produkt, który się wybierze.
Jeżeli nie ma się pojęcia, na którą gładź się zdecydować, warto sięgnąć po pomoc eksperta - chociażby w sklepie specjalistycznym.

Podsumowanie

Gotowa gładź gipsowa jest jednym z absolutnie podstawowych materiałów chemii budowlanej chemia-budowlana.com.pl, w które powinno się zaopatrzyć jeszcze zanim przystąpi się czy to do remontu, czy też do pierwszego szlifowania mieszkania oddanego w stanie deweloperskim. Jest czymś, co pozwoli doskonale zadbać o ściany, czyniąc je prostymi i pozbawionymi defektów. Choć jeszcze kiedyś jej stosowanie wymagało ręki profesjonalisty, dzisiejsze gładzie pozwalają na samodzielną pracę. Choć wymaga ona mnóstwa czasu, jest bardzo satysfakcjonująca. Oczywiście pod warunkiem, że wybierze się produkt najwyższej jakości. Taki, dzięki któremu będzie można robić wszystko tak, jak robiliby to profesjonaliści.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE