Reklama

Reklama

Dowiedz się, jak właściwie zadbać o legalny wywóz odpadów

Opublikowano:
Autor:

Dowiedz się, jak właściwie zadbać o legalny wywóz odpadów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Powszechnie wiadomo, że ogromna ilość odpadów powstaje nie tylko przy gruntownych pracach budowlanych, ale także i niewielkich remontach. Najbardziej problematyczne jest ich pozbycie się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z pewnością wywóz do lasu bądź umieszczenie w koszach komunalnych nie jest uznawane za legalny sposób. Pojawia się zatem pytanie – co zrobić z powstałymi odpadami? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Zapraszamy do czytania!

Reklama

Nielegalne pozbycie się odpadów budowlanych? Oto, co mówią przepisy

Na samym wstępie musimy wyjaśnić, co dokładnie zaliczamy do odpadów budowlanych. Zgodnie z obowiązującymi ustaleniami wśród powstających śmieci poremontowych wymienia się m.in.: gruz, tynk, płytki oraz armaturę ceramiczną, drzwi, okna, tworzywa izolacyjne itp. Wszystkie z tych elementów niewyrzucone prawidłowo stanowią poważne zagrożenie dla całego środowiska. Dodatkowo tak jak już wyżej wspominaliśmy, odpady budowlane pod żadnym pozorem nie mogą zostać umieszczone w zwykłych koszach na śmieci komunalne. Muszą one trafić do odpowiedniego miejsca zajmującego się utylizacją bądź recyklingiem tego typu pozostałości. Warto mieć świadomość, że kary za nielegalne pozbycie się odpadów nie należą do najniższych. Ich wysokość mieści się w przedziale od 500 do nawet 5000 złotych. To jednak nie wszystko! Wyrzucenie odpadów budowlanych w lesie zagraża nie tylko życiu zwierząt, ale także ludzi, w końcu może doprowadzić do zanieczyszczenia gleby oraz wód. W tego typu przypadkach nakładana jest kara pozbawienia wolności.

Działaj zgodnie z prawem i… naturą! Wywóz odpadów zleć profesjonalistom

Najlepszym sposobem na pozbycie się pozostałości budowlanych jest powierzenie ich firmom zewnętrznym. Świadczą one wywóz odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. W ten sposób nie tylko niwelujesz ryzyko poniesienia poważnych kar, ale także przyczyniasz się do ochrony środowiska. Dodatkowo warto dodać, że tego typu rozwiązanie wiąże się także z oszczędnością czasu. Jaki jest koszt usługi? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wycena zależy w dużej mierze od ilości wytworzonych odpadów, a także miejsca ich odbioru. Profesjonalne usługi dla wszystkich zainteresowanych świadczy firma Odpady24h! Posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, co przekłada się na ich niezawodność. Co więcej, profesjonaliści stale kontrolują wprowadzane nowelizacje w przepisach i dopasowują do nich funkcjonowanie swojej działalności. Dzięki temu zyskujesz pewność, że utylizacja odpadów budowlanych przebiegnie z zachowaniem najwyższej dbałości o każdym, najmniejszy szczegół. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z fachowcami i poznaj ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE