Reklama

Reklama

Dlaczego moja drukarka nie drukuje? Problemem może być zaniedbanie

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego moja drukarka nie drukuje? Problemem może być zaniedbanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Drukowanie potrafi przysporzyć nam bardzo wiele problemów i okazać się czynnością wyjątkowo irytującą. W większości przypadków awarii, wina leży nie tyle po stronie sprzętu, co ludzkiego zaniedbania. Brak znajomości specyfiki danej drukarki potrafi doprowadzić do sytuacji, w której akcesorium biurowe odmówi posłuszeństwa. Jeżeli jednak odpowiednio zadbamy o nasz sprzęt i przygotujemy go do aktywnego druku, mamy szansę uniknąć niepotrzebnych nerwów. Głównym problemem związanym z drukiem jest korzystanie z niskiej jakości atramentu tonera bądź niewłaściwej konfiguracji urządzenia. Warto poznać najczęstsze kłopoty związane z drukarkami i porady, jak możemy im zapobiec.

Reklama

Poznaj sposoby na weryfikację ewentualnych błędów drukarki

Problemy z drukarką można rozdzielić na dwie grupy: bezpośrednio związane z usterkami lub te, których przyczyną są błędy w konfiguracji komputera. Wśród głównych objawów awarii drukarki wymienia się obniżoną jakość wydruku, pojawianie się plam z tuszu na wydrukowanych dokumentach lub niski kontrast uzyskany przez nieodpowiednio działający sprzęt. Co możesz z tym zrobić? Na samym początku należy upewnić się, że komputer rejestruje polecenie druku. Warto powtórzyć procedurę, tuż po upewnieniu się że drukarka jest podpięta do prądu i komputera – mimo że brzmi to banalnie, w rzeczywistości nieprawidłowe połączenie jest jedną z częstych przyczyn braku reakcji drukarki. Nie działa? Poznaj inne przyczyny braku odpowiedzi drukarki i czynności zapobiegawcze.

1. Sprawdź wyświetlacz drukarki – współczesny sprzęt jest na tyle inteligentny, że sam potrafi poinformować o ewentualnej usterce. Zacznij od sprawdzenia czy drukarka wyświetla błąd lub czy świeci któraś z diod informujących o tym, że urządzenie ma konkretny problem. Pomocna będzie tu instrukcja, w której producent opisuje, co oznaczają konkretne diody. Jeśli w ten sposób zidentyfikujesz problem, doskonale. Nie? Należy szukać dalej.
2. Upewnij się, że w drukarce jest papier. Zdarza się, że rolki drukarki mają problem z wciągnięciem arkusza, interpretując to jako brak papieru. By temu zapobiec, wyjmij tacę z papierem, wyrównaj go i wsuń tacę z powrotem.
3. Zobacz, czy przypadkiem nie wykorzystałeś toneru. Jeżeli okaże się, że tusz znajduje się w zbiorniczkach, należy podejrzewać jego zaschnięcie w określonych częściach drukarki – zwłaszcza w głowicy. Usunięcie zaschniętych pozostałości pozwoli tuszowi swobodnie spływać i na nowo poprawnie drukować pliki.
4. Sprawdź konfigurację. Czasami głównym powodem, dla którego drukarka nie drukuje jest brak zainstalowanego oprogramowania. By sprawdzić konfigurację, otwórz panel sterowania i przejdź do urządzenia drukującego, ustawiając je jako domyślne. Podczas drukowania upewnij się, że podłączyłeś właściwy sprzęt.
Czasem problem może być o wiele bardziej złożony. W tym celu, zamiast samodzielnie starać się zapanować nad sprzętem, o którym w rzeczywistości nie ma się odpowiedniej wiedzy, warto skorzystać z pomocy eksperta. Jednym z nich jest Telcop, od kilkunastu lat zajmujący się sprzedażą, wynajmem i serwisem drukarek.

Dlaczego czasem lepiej naprawić drukarkę niż wymienić ją na nowszy model?

Mimo że tak wiele mówi się o tym, że naprawa sprzętu bywa o wiele bardziej kosztowna niż zakup zupełnie nowej maszyny, w przypadku drukarek problem może okazać się tak błahy, że bezmyślne kupno nowego modelu byłoby niczym strzał w kolano (a raczej własny portfel). Naprawa drukarek w większości przypadków jest znacznie bardziej opłacalna, zwłaszcza gdy przebiega pod okiem ekspertów. Specjaliści są w stanie zweryfikować źródło problemu i  określić koszta naprawy przed wdrożeniem sensownych działań. Klient ma więc wybór: lepiej naprawić czy zakupić nowe? Na to pytanie nie ma już jednoznacznej odpowiedzi – decyzja należy bezpośrednio do ciebie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE