Reklama

Reklama

Czy warto pracować z firmą, której główną usługą jest obróbka CNC?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto pracować z firmą, której główną usługą jest obróbka CNC? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Reklama

Postęp technologiczny miał swój wpływ również na działalność firm zajmujących się branżą metalową, a konkretnie na możliwość unowocześnienia parku maszynowego tak, aby obróbka CNC zastąpiła konwencjonalną obróbkę skrawaniem. Wykorzystując możliwości obrabiarek CNC, firmy z branży metalowej ograniczają koszty produkcji, straty materiału, a nawet te generowane przez pracownika, co w aktualnej sytuacji gospodarczej jest wyjątkowo oczekiwane i ma wpływ na ostateczną cenę usługi. Maszyny CNC umożliwiają przejście z manualnej produkcji na w pełni zautomatyzowaną, dzięki czemu zwiększają szybkość produkcji detali, a przez to wydajność i opłacalność całego procesu. To oczywiście nie jedyne zalety wynikające z przejścia na obrabiarki programowane komputerowo. Należy pamiętać o tym, że jednorazowe napisanie programu zgodnie z wytycznymi danego detalu, umożliwia produkcję seryjną, przy zachowaniu precyzyjnej powtarzalności wymiarów i wymaganych tolerancji, co wcześniej było praktycznie niemożliwe do uzyskania na obrabiarkach konwencjonalnych.

Na czym dokładnie polega obróbka CNC?

Proces technologiczny oparty o obrabiarki CNC składa się z kilku etapów i to niezależnie czy świadczy się usługi frezowania CNC czy usługi tokarskie. Po pierwsze zamówiony detal zostaje przepisany z dokumentacji przygotowanej przez zleceniodawcę w formie cyfrowego modelu w programie CAD. Następnie projekt ten przy pomocy oprogramowania CAM zostaje przetworzony w taki sposób, aby był zrozumiały i widoczny dla maszyny CNC. Program ten planuje drogę narzędzia tnącego aż do uzyskania wymaganej geometrii zamówionego detalu. Po tym następuje konwersja na kod programu, którego zadaniem jest opisanie kolejności i parametrów ruchów osi obrabiarki CNC. Końcowym etapem jest wykonanie detalu zgodnie z założonym projektem i planem pracy maszyny. Oznacza to w praktyce, że maszyna CNC wykonuje skrawanie wybranego materiału wg wczytanego wcześniej programu CAM, zgodnego z projektem zapisanym początkowo w CAD.

Jak nawiązać współpracę z rzetelną firmą z branży CNC?

Wystarczy tylko wejść na stronę www.zmzcnc.com i z dowolnego jej miejsca wysłać wypełniony formularz kontaktowy, zawierający Państwa oczekiwania co do współpracy. Im bardziej dokładne, tym bardziej rzetelna będzie oferta. Firma ZMZ Radosław Misztela, Kamil Kraska s.c. mieści się w Piotrkowie Trybunalskim, ale usługi takie jak obróbka CNC, usługi frezowania CNC czy usługi tokarskie świadczy dla kontrahentów z całej Polski. Dysponuje rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym oraz zespołem fachowców, jak również współpracuje z wieloma kooperantami wyspecjalizowanymi w profesjonalnej obróbce metali i tworzyw sztucznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy