Reklama

Czy aukcje internetowe się opłacają? Oto kilka prawd na ich temat!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy aukcje internetowe się opłacają? Oto kilka prawd na ich temat! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nie ma co ukrywać – każdy z nas zawsze chce kupić to, co cechuje się najlepszymi parametrami, ale przy tym pozostaje okazją cenową. Z tego powodu takie święta, jak „black friday”, czy też okazje sezonowe przyciągają spore zainteresowanie konsumentów. W kwestii aut jest jednak nieco trudniej. Na rynku wtórnym okazje znaleźć można zawsze i wszędzie, niemniej jednak trzeba się trochę napocić. Szczęściu jednak można pomóc. Nie od dzisiaj popularnością cieszą się licytacje. Zainteresowanych okazjami na internetowych aukcjach trudno wymienić. Z czego to wynika? Z tego, że przy odrobinie szczęścia wylicytowanie samochodu marzeń nie jest fikcją. To też spora dawka emocji, gdy rywalizujemy z innymi zainteresowanymi danym pojazdem. Z jakich licytacji jednak warto skorzystać?

Licytuj na swoich zasadach, ale najpierw zrób research

Licytacje internetowe pojazdów nie jest żadnym novum. Od lat ogrom ludzi wybiera właśnie tę formę nabywania samochodów. Z czego to wynika? Z prostej rzeczy: przy odrobinie wprawy i być może szczęścia wylicytowanie auta wprost z naszych marzeń (również finansowych) jest całkiem realne. Jak jednak ustalić raz a dobrze, że wystawiony model jest jakościowy?  W tym celu warto dokładnie wczytać się w opis. Oczywiście napisać tam można wszystko (czy też nie napisać tego, co naprawdę istotne), ale na szczęście coraz trudniej jest wyprowadzić kogoś w przysłowiowe maliny. Szczególnie w przypadku nowych aut najczęściej mamy wygodny i przejrzysty dostęp do całej jego historii, dzięki czemu żadna tajemnica przed nami się nie uchowa. Co istotne, wielu sprzedających dopuszcza możliwość uprzedniego obejrzenia samochodu. To chyba najlepszy sposób na to, aby zdobyć zaufanie; najlepiej bowiem zobaczyć własnymi oczami pewne rzeczy.

Jak licytować, aby nie dać się przejechać? Oto kilka porad

Gdy widzimy okazję, większość z nas momentalnie po nią sięga, jak po swoje. To jednak błędne podejście. Jeśli mamy czas, warto najpierw rozeznać się, jakie górne widełki cenowe możemy osiągnąć, aby dalej być na plusie. Każdy chciałby kupować w promocyjnych cenach, ale każdy sprzedawca chciałby sprzedawać jak najdrożej. Tego nie unikniemy. Dobrze jest jednak składać takie oferty, które mieszczą się w okolicach kwoty minimalnej sprzedaży. Ustalana jest ona przez sprzedającego i ta musi zostać osiągnięta (plus-minus), aby wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Dobrze jest również wstrzymać się z licytowaniem do samego końca aukcji. Niech konkurenci nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś jeszcze jest chętny wejść do gry. Jeśli szukasz dobrego serwisu aukcyjnego, to sprawdź stronę expert-auctions.eu/pl. Są godni zaufania, a nad każdą ich licytacją czuwają specjaliści. Koniecznie sprawdź ich ofertę!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE