Reklama

Ciekawe zastosowania opasek zaciskowych, o których nie miałeś pojęcia.

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 11:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Najciekawsze zastosowania trytytek

Są takie przedmioty, których określenie jednoznacznego zastosowania jest niemal niemożliwe. Do tej grupy z pewnością możemy zaliczyć trytytki. Opaski zaciskowe pierwotnie zostały wykorzystane do prowadzenia przedmiotów w samolotach. A do czego wykorzystywane są współcześnie? Wymienienie wszystkich zastosowań trytytek jest niemal niemożliwe.

Przez 66 lat odkąd opaski zaciskowe zostały wynalezione ludzkość znalazła dla nich tysiące zastosowań. W tym artykule nie omówimy jednak najpopularniejszych zastosowań, lecz te najbardziej ciekawe zastosowania trytytek, o których prawdopodobnie nigdy nie pomyślałeś!

Do czego można użyć opaski uciskowej?

Pomysł 1: Trytytka pomoże Ci naprawić zamek!

Czasem nagła awaria zamka może znacząco utrudnić zapięcie kurtki bądź innej części odzieży. Urwanie uchwytu od zamka błyskawicznego uniemożliwia jego sprawne zapięcie czy rozsunięcie, jednak z pomocne w takiej sytuacji będą trytytki.

Opaska zaciskowa może z powodzeniem zastąpić uchwyt od zamka, co szybko umożliwi naprawić małą awarię.

 

Pomysł 2: Opaska zaciskowa zamiast przelotki do firan

Coraz więcej osób szuka alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na niecodzienne wykorzystanie rzeczy od dawna zalegających w szafie. Do takich przedmiotów bardzo często należą właśnie trytytki, a sprawdzą się one świetnie zamiast przelotek do firanek lub zasłon prysznicowych! Doskonale zastąpią one metalowe obręcze, a przede wszystkim są zgodne z duchem zero-waste.

 

Pomysł 3: Zabezpieczenie toreb i walizek na czas podróży

Odpowiednie zabezpieczenie zamków na czas podróży jest bardzo ważne. Niestety niektóre walizki nie posiadają właściwych kłódek, które uniemożliwiłyby rozsunięcie się zamka podczas podróży. Na szczęście trytytki doskonale sprawdzą się w tym zadaniu.

Co więcej, świetnie przydadzą się także przy zabezpieczaniu plecaków podczas wizyt w tłocznych miejscach. Zsunięcie zamków plecaka trytyką zabezpieczy Cię przed złodziejami. Nie zapomnij jednak, by mieć przy sobie jakiś mały ostry przyrząd, dzięki któremu będziesz mógł z łatwością sam dostać się do zawartości plecaka. W przeciwnym wypadku do plecaka nie dostanie się ani kieszonkowiec, ani Ty.

Pomysł 4: Design w stylu trytytek

Opaski zaciskowe dzięki łatwej regulacji obwodu mogą być doskonałym narzędziem, które pozwoli na stworzenie oryginalnych dekoracji wnętrzarskich. Dość popularnym i bardzo ciekawym zastosowaniem trytytek jest stworzenie z nich oryginalnego abażuru do lamp! Taka dekoracja wnętrzarska z pewnością będzie zwracać na siebie uwagę.

 

Pomysł 5: Zimowa opona rowerowa

Trytytki mogą także doskonale zabezpieczyć Twój rower przed poślizgiem w chłodniejsze dni. Działają podobnie do łańcuchów, które kierowcy zakładają na swoje opony. Wystarczy obwiązać trytykami obręcz i oponę, a zimowe opony rowerowe są gotowe!

 

Pomysł 6: Raki na buty z trytytek

Skoro już jesteśmy przy wykorzystaniu trytytek jako przedmiotów, które zwiększą przyczepność, to omówmy ich inne także ciekawe zastosowanie. Opaski zaciskowe świetnie sprawdzą się jako zastępcze raki na buty!

Czasem pogoda potrafi zaskakiwać, a zestaw niezawodnych trytytek pozwoli Ci

stworzyć amatorskie raki, które pozwolą Ci dalej kontynuować wędrówkę.

 

Pomysł 7: Wiecznie rozpięty rozporek? Poratują Cię opaski zaciskowe!

Każdy z nas miał choć raz takie spodnie - choćby były zapinane kilkadziesiąt razy dziennie, to kilka kroków wystarczy, żeby ich rozporek ponownie się rozpiął. Rozpięty rozporek jest bardzo krępujący, lecz łatwo zaradzą temu trytyki. Ciekawe zastosowanie opaski zaciskowej, którą owiniesz wokół uchwytu od zamka i guzika, pozwoli Ci na pozbycie się tego kłopotliwego problemu.

 

Przeczytaj więcej o opaskach zaciskowych: www.opako.com.pl/opaski-zaciskowe

Pomysł 8: Mocowanie kołpaków z pomocą trytytek.

Trytyki mogą przydać się także przy odpowiednim mocowaniu kołpaków, które

- jak wie każdy kierowca - “lubią uciekać” od auta. Z pomocą opaski uciskowej możesz przymocować kołpaki tak, że już nigdy nie zdarzy Ci się ich zgubić.

 

Pomysł 9: Podstawka do telefonu

Chcesz oglądnąć film na swoim telefonie, jednak zniechęca Cię trzymanie komórki w ręce? Ponownie sytuację uratują trytytki. Wystarczy zapiąć opaskę zaciskową u podstawy bądź zapiąć dwie opaski po obu bokach telefonu i low-

 

cost’owa podstawka jest gotowa. Teraz możesz wygodnie oglądać film bez konieczności wydawania pieniędzy.

 

Pomysł 10: Biwakowy uchwyt na szklankę

Czasem potrzebujemy szybko napić się czegoś gorącego, jednak trzymanie gorącej szklanki bez ucha nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Opaski zaciskowe przydadzą się także w takiej sytuacji. Wystarczy na wzór PRL- owskich uchwytów na szklanki wykonać uchwyt z trytytek.

Wystarczy obwiązać dwie opaski zaciskowe wokół szklanki, a trzecią spiąć opaski zaciśnięte na szkle i utworzyć uchwyt.

 

Pomysł 11: Poparzenie od gorącej pokrywki? Nie, jeśli użyjesz trytytki.

Gotowanie to ogromna przyjemność, jednak czasem poparzenia są nieuchronne

- szczególnie jeśli mamy metalowe uchwyty od pokrywek. Jak sobie z tym poradzić? Oczywiście można użyć tradycyjnych metod i za każdym razem sięgać po ręcznik kuchenny, jednak można także użyć trytytek?

Jak sprawdzą się w tym przypadku? Wystarczy zapiąć je wokół uchwytu od pokrywkę i zamiast zdejmować pokrywkę za uchwyt, ściągać ją za pomocą trytytki. Proste, ale skuteczne!

 

Pomysł 12: Sprzęt do puszczania baniek mydlanych.

Trytytki mogą przydać się także przy zabawach z dziećmi. Opaski zaciskowe mogą z powodzeniem zastąpić uchwyt do robienia baniek mydlanych.

Wystarczy wykonać z opaski odpowiednio małą obręcz, która umożliwi

mydlane zabawy.

 

Ciekawe zastosowania trytytek - podsumowanie

Jak widać, opaski zaciskowe mają naprawdę wiele zastosowań. Przydadzą się zarówno podczas drobnych domowych napraw, jak i do zabaw z dziećmi. W tym artykule przedstawiliśmy naszym zdaniem najciekawsze zastosowania trytytek, które są dość mało popularne. Mamy nadzieję, że wśród nich udało Ci się znaleźć zastosowanie, które ułatwi Ci codzienne czynności.

Wiemy, że ceny trytytek w supermarketach potrafią zniechęcić do zakupu, dlatego mamy dla Was małą wskazówkę. Na stronie Neopak.pl znajdziecie tanie opaski kablowe zaciskowe, które można kupić w ilościach hurtowych, co znacząco obniża ich cenę, a patrząc na szereg zastosowań opasek uciskowych, możemy z całą pewnością stwierdzić, że taki zapas się nie zmarnuje!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE