reklama

Bezpieczna posesja, czyli jakie ogrodzenie wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpieczna posesja, czyli jakie ogrodzenie wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościChociaż w Polsce nie ma obowiązku grodzenia domu, stawia się ogrodzenia wyznaczające teren posesji, aby podkreślić, że to własność prywatna, a także, aby zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo. Czasem problem sprawia wybór rodzaju ogrodzenia, szczególnie jeśli właściciel domu nie wie, czy woli płot, który zapewni pełną prywatność, czy raczej taki, który nie ograniczy pięknego widoku.

Ogrodzenie panelowe najlepszym wyborem dla niezdecydowanych

Bezpieczeństwo może zapewnić zarówno ogrodzenie pełne, jak i ażurowe. To ostatnie nawet ma szansę sprawdzić się w tym lepiej, ponieważ nie rozbudza w potencjalnym złodzieju ciekawości tego, co kryje się za płotem. Jeśli do tego jest wykonane z solidnych materiałów, które nie wymagają stałej pielęgnacji, aby przetrwać długie lata, tym lepiej. Właśnie takie jest ogrodzenie panelowe, które oprócz solidności i nowoczesnego wyglądu ma wiele innych zalet, utwierdzających w przekonaniu, że to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy mają problem z podjęciem decyzji i nie wiedzą na jakie ogrodzenie się zdecydować.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe wykonane jest z ocynkowanej ogniowo stali, co daje ochronę przed korozją, a dodatkowa warstwa farby proszkowej stanowi jeszcze lepsze zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu przetrwa wiele lat. Jego estetyczny minimalistyczny wygląd doskonale wpisuje się we współczesne realia i może być dobrą wizytówką każdej posesji. Niezależnie od tego płot panelowy posiada walory, które zdecydowanie przemawiają na korzyść takiego wyboru. Oto niektóre z nich:

- łatwy montaż

Lekkość konstrukcji panelowej oraz łatwy sposób mocowania paneli do słupków sprawia, że można z powodzeniem postawić ogrodzenie panelowe samodzielnie, oszczędzając na kosztach robocizny.

- możliwość doboru wymiarów stosownie do potrzeb

Panele ogrodzeniowe produkowane są w różnych konfiguracjach technicznych, dzięki czemu łatwo dobierze się je do potrzeb. Oprócz sposobności wyboru z kilku różnych wysokości istnieje możliwość także doboru grubości drutów. Na posesję narażoną na ataki dzikich zwierząt można wybrać panele 2D wypełnione solidnymi prostymi drutami o średnicy większej niż standardowa. Doskonale sprawdzi się także ogrodzenie panelowe 3D z przetłoczeniami, którego cena jest niższa, ale również stanowi skuteczną ochronę. 

- niska cena

Ogrodzenia panelowe należą do najtańszych na rynku. Ich niska cena podyktowana jest mniejszym zużyciem materiałów w porównaniu z innymi cięższymi typami płotów.

- duże możliwości aranżacyjne

Duży potencjał ogrodzeń panelowych tkwi w tym, że dzięki filigranowej kratowanej budowie oraz dostępności w wielu wymiarach można je dowolnie aranżować. Jeśli ktoś zapragnie prywatności, wystarczy dokupić taśmę ogrodzeniową, którą między drutami łatwo się przeplecie i płot zmieni charakter, stając się ogrodzeniem pełnym. Można także obsiać go pnącymi roślinami, które zasłonią posesję. Same panele ogrodzeniowe da się wykorzystać także w samym ogrodzie do budowania spójnych z ogrodzeniem konstrukcji, takich jak wiaty śmietnikowe, czy kojce dla psów.

To tylko niektóre zalety ogrodzenia panelowego, pokazujące, dlaczego warto postawić ten płot wokół swojej posesji. W rzeczywistości jest ich jeszcze więcej, o czym świadczy lawinowo rosnąca popularność tego typu ogrodzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy