Reklama

Reklama

Badania CATI nadal żywe. Rozkładamy na czynniki pierwsze ich dwie największe zalety!

Opublikowano:
Autor:

Badania CATI nadal żywe. Rozkładamy na czynniki pierwsze ich dwie największe zalety! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pogłoski o tym, że tradycyjne wywiady telefoniczne powoli odchodzą do lamusa, śmiało możesz wsadzić pomiędzy popularne bajki. Zwłaszcza, że badanie CATI, bo tak specjalistycznie określa się tego typu analizy rynkowe, od jakiegoś czasu są wspierane komputerowo. Dzięki temu ich poziom efektywności oraz niezawodności jest jeszcze większy. Rzetelna weryfikacja opinii potencjalnych Klientów pozwoli Ci rozwinąć wiele aspektów codziennego funkcjonowania firmy, partii politycznej czy chociażby organizacji prospołecznej. Jak dokładnie badanie CATI wypada na tle alternatyw? Sprawdzamy czas i koszty związane z wyborem takiej metody na zdobycie kluczowych danych!

Reklama

Błyskawiczne zebranie niezbędnych informacji? CATI udowadnia, że to możliwe

Żaden Klient nie lubi oczekiwać wieczności na zrealizowanie zamówionych wcześniej usług. To oczywiste. Dlatego właśnie doświadczone agencje badawcze proponują swoim partnerom nawet do kilku metod na wykonanie badań rynkowych. Jedną z najpopularniejszych, pomimo upływu wielu lat, jest badanie CATI. Telefoniczny wywiad wspomagany komputerowo wyróżnia się możliwością błyskawicznego zaprezentowania uzyskanych danych. Jeżeli zgłosisz się do renomowanej firmy, przedstawione w raporcie informacje będą dodatkowo maksymalnie zbliżone do rzeczywistego obrazu badanego problemu. CATI udowadnia, że postęp technologiczny wspomaga błyskawiczne zbieranie rzetelnych danych. Każdorazowo ich przebieg powinien wyglądać następująco:

                     przygotowanie bazy pytań do zadania ankietowanemu

                     uruchomienie specjalnego oprogramowania komputerowego

                     połączenie telefoniczne z respondentem (osobą odpytywaną)

                     zadanie wcześniej przygotowanych pytań otwartych i zamkniętych

                     zebranie uzyskanych informacji do oprogramowania komputerowego

                     wygenerowanie raportu badań po uzyskaniu konkretnej ilości prób

Badanie CATI, czyli zachowanie atrakcyjnego stosunku ceny do oferowanych usług

Niezależnie od rodzaju poruszanego problemu, praktycznie za każdym razem głównym czynnikiem decyzyjnym dla zdecydowanej większości Klientów indywidualnych oraz partnerów biznesowych jest cena za usługę. Przez lata funkcjonowania utarło się przekonanie, że profesjonalnie badanie CATI należy do zdecydowanie najkorzystniejszych pod względem finansowym rozwiązań. Mowa oczywiście tutaj o analizowaniu rynku czy też badaniach marketingowych. Czy błyskawiczny rozwój tego sektora gospodarki zmienił coś w tej kwestii? Nie! Skrupulatnie przeprowadzane badanie CATI nadal wyróżnia się na tle alternatywnych metod. Tutaj każdy specjalista oraz Klient zlecający analizę będzie miał do czynienia z absolutnie wyjątkowym stosunkiem przystępnej ceny do rzetelności pozyskiwanych danych. Nie bez znaczenia pozostaje również wcześniej wspominany czas. Zazwyczaj błyskawiczna usługa, która nie obciąży za bardzo portfela przedsiębiorcy kojarzona jest z niskim poziomem profesjonalizmu. Tymczasem badanie CATI wykonywane chociażby przez specjalistów z agencji badawczej NORSTAT spełnia nawet te najbardziej wygórowane oczekiwania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE