Reklama

Agencja pracy – sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takich usług!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Agencja pracy – sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takich usług! - Zdjęcie główne

Agencja pracy – sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takich usług!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Z roku na rok udział agencji pracy w rynku rośnie. Na współpracę z nimi decydują się pracodawcy i pracownicy. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. W jaki sposób można skorzystać na tej współpracy z perspektywy kandydata i przedsiębiorstwa, które oferuje zatrudnienie? Sprawdzamy!

Agencja pracy i szereg innych usług

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest tak zwane biuro pośrednictwa pracy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to firma pośrednicząca. Stanowi ona niejako łącznik pomiędzy osobami poszukującymi pracy i firmami, które oferują zatrudnienie. 

Z perspektywy kandydata ważne jest, że agencja pracy zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z organizacją pracy. To szczególnie ważne w przypadku pracy poza granicami kraju. Można liczyć na organizację przejazdu i noclegu, a także dojazdu do miejsca pracy. Niewątpliwie jest to również spora korzyść dla pracodawcy, który nie musi już przejmować się tymi kwestiami. Tylko innowacyjne, pod wieloma kątami i sprawdzone agencje pracy, cieszą się popularnością. Niektóre oferują nawet znacznie więcej niż same usługi pośrednictwa pracy. Jednak w jakim obszarze oferują one dodatkowe wsparcie?

Jako przykład posłuży nam agencja pracy Kono, działająca jako biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, oferując leasing pracowniczy. Oznacza to, że agencja tak naprawdę nie szuka dla pracodawców kandydatów z zewnątrz, lecz wypożycza im na pewien czas własnych specjalistów z danej dziedziny. Dla pracownika to możliwość wyższych zarobków i większej elastyczności pracy. Natomiast pracodawca przy niewielkim nakładzie środków i wysiłku zyskuje specjalistę do zadań specjalnych.

 

Biuro pośrednictwa pracy, czyli pewność zatrudnienia i bezpieczeństwo

Dlaczego jeszcze kandydat do pracy tak chętnie korzysta z usług agencji pracy? Między innymi dlatego, że liczba ofert w biurze jest zwykle spora. Daje to duże szanse na znalezienie zatrudnienia. Co więcej, w przeciwieństwie do serwisów ogłoszeniowych, agencje sprawdzają firmy, do których kierują kandydatów. Można być zatem spokojnym o bezpieczeństwo pracy w danej firmie i jej uczciwość. Podobnie w przypadku pracodawców poczucie bezpieczeństwa jest istotne. Wiedzą oni, że sprawdzona agencja pracy nie wyśle im niskiej klasy pracowników.

 

Oszczędność czasu i kłopotu

Czas ma w biznesie szczególnie duże znaczenie. Dlatego też przedsiębiorstwa starają się za wszelką cenę jak najwięcej go zaoszczędzić. Przekłada się to na oszczędność pieniędzy. Między innym dlatego firmy tak chętnie współpracują z agencjami pracy, których usługi dalece wykraczają poza pośrednictwo. 

Otóż dobra agencja bierze na siebie kwestie formalne związane z przygotowaniem pracowników do pracy. Zwłaszcza w przypadku biura pośrednictwa pracy tymczasowej ma to znaczenie. Pracodawca, zatrudniający danego człowieka zaledwie na kilka do kilkunastu miesięcy, nie chce tracić zbyt wiele czasu na sprawy formalne. W tego typu sytuacjach to agencja zajmuje się kwestią przygotowania pracownika pod kątem BHP czy też organizując mu pozwolenie na pracę, jeśli takie jest potrzebne.

Samo poszukiwanie pracownika to zadanie czasochłonne i kłopotliwe. Umieszczenie ogłoszenia, przeprowadzenie często dziesiątek rozmów – prawdopodobnie żadna firma tego nie lubi. Zatrudniając agencję pracy, można zrezygnować z tych przykrych obowiązków, ponieważ przejmuje je biuro. Trudno byłoby znaleźć przedsiębiorstwo, które nie doceni tej oszczędności czasu i niewątpliwej wygody.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE