Reklama

Znamy datę referendum. Uda im się odwołać radę?

Opublikowano:
Autor:

Znamy datę referendum. Uda im się odwołać radę?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Wiadomo już, kiedy odbędzie się referendum w Słupnie. Mieszkańcy na karcie do głosowania zobaczą jedno pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Słupno przed upływem kadencji?".

Wiadomo już, kiedy odbędzie się referendum w Słupnie. Mieszkańcy na karcie do głosowania zobaczą jedno pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Słupno przed upływem kadencji?".

Jak poinformował płocki oddział Krajowego Biura Wyborczego, komisarz wyborczy ustalił termin referendum w Słupnie. W niedzielę 21 maja mieszkańcy podpłockiej gminy zdecydują o losie swojej rady gminy.

Wkrótce w gminie pojawią się urzędowe obwieszczenia zapowiadające referendum, następnie powołana zostanie Komisja ds. Referendum w Słupnie, a do 30 kwietnia powstanie lista uprawnionych do udziału w nim. Kampania referendalna, w której można się spodziewać aktywności obu skonfliktowanych stron, będzie mogła trwać do 19 maja do godz. 24:00. 

Referendum odbędzie się w niedzielę 21 maja i będzie trwało od 7:00 do 21:00. Mieszkańcy będą mieli do wyboru odpowiedź TAK lub NIE na pytanie  "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Słupno przed upływem kadencji?".

Jak stanowi ustawa o referendum lokalnym, jego wynik będzie ważny jeśli przy urnach stawi się 3/5 mieszkańców, biorących udział przy wybieraniu rady, ale nie mniej niż 30% ogółu uprawnionych do głosowania. Po spełnieniu tego warunku decyduje kryterium większości.

[ZT]14462[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE