Reklama

Uczniowie z Drobina na lekcjach i po szkole korzystają z tabletów

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Drobina na lekcjach i po szkole korzystają z tabletów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie nie tylko uczą się z tabletów w klasie, podczas lekcji, ale i w domu. To pierwsza szkoła średnia w Polsce, które realizuje taki program.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie nie tylko uczą się z tabletów w klasie, podczas lekcji, ale i w domu. To pierwsza szkoła średnia w Polsce, które realizuje taki program.

W Płocku nowoczesne nośniki wykorzystuje się na lekcjach w Szkole Podstawowej nr 23.  Teraz w te ślady poszła również placówka w Drobinie, która jako pierwsza szkoła na poziomie ponadgimnazjalnym postawiła na lekcje z tabletami.

[ZT]12687[/ZT]

Tam zresztą zdecydowano się pójść o krok dalej - o ile w płockiej podstawówce zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem tabletów, które są przechowywane w szkole, o tyle w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych uczniowie i nauczyciele  zabierają urządzenia do domu i  realizują na nich więcej zadań. Wydawcy podręczników dla szkół tego poziomu nauczania przygotowali specjalne interaktywne podręczniki z ćwiczeniami, więc nastolatkowie mogą zapomnieć o dźwiganiu ciężkich plecaków i toreb.

Jak informuje Jędrzej Chmielewski z Fundacji Motywacji, wszystkie tablety mają chroniony dostęp do Internetu zarówno w szkole, jak i poza nią. Dzięki temu uczniowie mogą mieć kontakt z nauczycielami również po lekcjach

Celem projektu ma być wyrównanie szans na dobry start w życiu dla całej szkolnej społeczności i umożliwienie poznania najnowszych technik edukacyjnych. Poznanie poza tradycyjnymi również nowoczesnych metod pozwoli młodym ludziom na pewno przyda się w odnalezieniu się na niełatwym rynku pracy.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, prowadzonym przez Urząd Miasta i Gminy w Drobinie, funkcjonuje liceum, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa. Pilotażowy program objął pierwsze klasy dwóch ostatnich typów szkół, ale z biegiem czasu ma być wdrożony również dla licealistów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE