Reklama

Trzeci tajemniczy kandydat. Już wiadomo, kto nim jest

Opublikowano:
Autor:

Trzeci tajemniczy kandydat. Już wiadomo, kto nim jest - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Dwie panie i jeden pan powalczą o mandat w radzie gminy Słupno. Nazwiska kandydatek były znane już wcześniej, teraz wiadomo także, kto wystartuje jako trzeci kandydat.

Dwie panie i jeden pan powalczą o mandat w radzie gminy Słupno. Nazwiska kandydatek były znane już wcześniej, teraz wiadomo także, kto wystartuje jako trzeci kandydat.

Przypomnijmy: w grudniu, na półmetku kadencji samorządowej, z zasiadania w radzie gminy Słupno zrezygnował Marcin Petera. Powody swojej decyzji wyjaśniał w rozmowie z Portalem Płock w ten sposób:

[ZT]14196[/ZT]

Wybory uzupełniające w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 13 w Słupnie  zarządzono na niedzielę 23 kwietnia. Od tygodni było wiadomo, że o mandat powalczą: 37-letnia Anna Zalewska z Nowego Gulczewa i 40-letnia Małgorzata Sawicka ze Słupna, która w poprzednich wyborach samorządowych startowała  z tego okręgu i zdobyła drugi wynik po Marcinie Peterze. Teraz Gminna Komisja Wyborcza poinformowała, że ich rywalem będzie 61-letni Andrzej Ścibło ze Słupna, znany w Płocku jako wieloletni szef płockiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który pełnił tę funkcję od 1991 r. do jesieni ub. roku, gdy został z niej odwołany na fali zwolnień na stanowiskach kierowniczych.

Przed mieszkańcami gorące miesiące. W kwietniu odbędą się bowiem wybory uzupełniające, a niedługo później - referendum o odwołanie rady gminy, pod którym podpisało się 1,5 tys, mieszkańców, czyli ponad dwa razy więcej, niż wymagają tego przepisy. 

[ZT]13654[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE