Reklama

Reklama

Trwa przebudowa drogi. Pochłonie 3,5 mln

Opublikowano: sob, 25 cze 2016 13:05
Autor:

Trwa przebudowa drogi. Pochłonie 3,5 mln - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Do późnej jesieni potrwa przebudowa sześciu kilometrów drogi powiatowej między Bodzanowem a Kępą Polską. Inwestycja pochłonie blisko 3,5 mln zł.

Reklama

Do późnej jesieni potrwa przebudowa sześciu kilometrów drogi powiatowej między Bodzanowem a Kępą Polską. Inwestycja pochłonie blisko 3,5 mln zł.

Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 2956W na odcinku od Bodzanowa do Kępy Polskiej. Jak poinformowała Aleksandra Dybiec ze starostwa płockiego, od maja, gdy rozpoczęły się praca,  wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna, m.in. wyciął drzewa i krzewy, sfrezował nawierzchnię pod kanalizację sanitarną na odcinku drogi w Bodzanowie, a także poszerzył trzykilometrowy odcinek. W najbliższych dniach planuje z kolei m.in. układanie masy bitumicznej, wykonanie przepustów pod koroną drogi oraz karczowanie pni drzew.

Prace na ponad sześciokilometrowym odcinku rozpoczęły się w maju, potrwają do listopada. - Do zrobienia jest sporo, trzeba m.in. rozebrać elementy drogi, poszerzyć jezdnię, zrobić skrzyżowania, przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, a także wykonać odwodnienie pasa drogowego - zapowiada Aleksandra Dybiec. - W związku z pracami inwestor oraz wykonawca proszą kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość, zapewniając że już wkrótce poprawią się warunki bezpieczeństwa i komfort użytkowników tej drogi.

Inwestycja pochłonie blisko 3,5 mln zł, z czego ponad 1,7 mln zł pochodzi z budżetu państwa, ponad 1 mln zł to środki gminy Bodzanów, a 700 tys. - powiatu płockiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.