Reklama

Tłumy na powiatowych dożynkach. Wszyscy podziwiali wieńce

Opublikowano:
Autor:

Tłumy na powiatowych dożynkach. Wszyscy podziwiali wieńce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Imponujące wieńce wykonane z kłosów zboża, suszonych kwiatów, ziół, fasoli i grochu to znak rozpoznawczy każdych dożynek. Tegoroczne święto plonów powiatu płockiego odbyło się w Wyszogrodzie.

Imponujące wieńce wykonane z kłosów zboża, suszonych kwiatów, ziół, fasoli i grochu to znak rozpoznawczy każdych dożynek. Tegoroczne święto plonów powiatu płockiego odbyło się w Wyszogrodzie.

Za nami kolejne dożynki powiatu płockiego. Tym razem prastare święto dziękczynne za żniwa i plony odbyło się w Wyszogrodzie. To tam - tradycyjnie w niedzielę - zjechali się rolnicy i mieszkańcy z gmin powiatu płockiego, a także parlamentarzyści i wójtowie. Jak co roku każda gmina chwaliła się swoim dożynkowym wieńcem. Czego tam nie było! Misternie wykonane ze złotych kłosów zbóż, suszonych kwiatów, kukurydzy, jarzębiny czy fasoli pyszniły się olbrzymie serca, krzyże, kielichy, monstrancje, pomiędzy nimi ułożono pokaźne dynie.

Po mszy w kościele pw. św. Trójcy wielobarwny, radosny korowód przemaszerował na rynek. Gości przywitał starosta płocki Mariusz Bieniek, było tradycyjne dzielenie się chlebem, a uczniowie podstawówki w Kobylnikach w gm. Wyszogród wykonali obrzęd dożynkowy.

Rynek tętnił życiem - na stoiskach można było zjeść smakołyki z domowych spiżarni i ludowe ozdoby. By tradycji stało się zadość, rozpoczęło się biesiadowanie i tańce z takimi zespołami disco polo jak Classic, Lena, Quest, Abba Cover i Ex Bolo - Positive Band.  Powiatowe dożynki odbyły się po raz 17.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE